MojAndroid

Google sa zaviazal, že bude neustále zvyšovať bezpečnosť svojich služieb a dokazuje to aj spustením ďalšej praktickej funkcie. Tá vám pošle upozornenie na smartfón vždy, keď sa vy (alebo nedajbože niekto iný) prihlási na váš účet v novom zariadení alebo prehliadači. Google tak chce zvýšiť povedomie používateľov o tom, čo sa deje na ich účte v reálnom čase.

Android Notifications

Google už podobnú funkciu ponúka, avšak vo forme e-mailov. Ak sa niekto prihlási na váš účet, tak vám príde e-mail o tom, že sa tak stalo. Ak však hacker pozná heslo od vášho účtu, môže tieto upozornenia aj sám vypnúť. Google navyše tvrdí, že používatelia venujú novým bezpečnostným notifikáciám až 4-krát väčšiu pozornosť ako e-mailom. Priamo z notifikácie sa bude dať prekliknúť aj na poslednú aktivitu na účte, kde si môžete skontrolovať, či niekto naozaj neprevzal kontrolu nad vašim kontom. Novinku bude vyhľadávací gigant spúšťať postupne, a tak je možné, že ju dostaneme až o niekoľko dní až týždňov.

Náš tip
Rodinná knižnica Google Play prichádza, umožní zdieľanie aplikácií s najbližšími | VIDEO

Zdroj: Google

2.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+