MojAndroid

Rozruch okolo opraviteľnosti technologických zariadení je v posledných rokoch veľký. Kým kedysi ste si pokazené zariadenie zvládli opraviť aj doma, s modernými produktmi si často neporadia ani profesionáli. Prispieť k zmene na trhu sa teraz pokúsi spoločnosť Google so svojimi Pixel smartfónmi. Novinku priniesol portál TechCrunch.

Technologický gigant na svojom blogu oznámil spoluprácu so spoločnosťou iFixit, ktorá predáva náhradné diely a nástroje potrebné na opravu. Neskôr v tomto roku si majitelia modelov novších ako Pixel 2 (vrátane) budú môcť samostatne alebo v súpravách iFixit Fix Kit zakúpiť nástroje a často vymieňané komponenty, napríklad batérie, náhradné displeje či fotoaparáty. K dispozícii budú vo všetkých krajinách, kde sú oficiálne dostupné aj Google Pixely.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

„Keď sme pred piatimi rokmi predstavili prvý telefón Pixel, zaviazali sme sa navrhovať naše hardvérové ​​produkty spôsobom, ktorý je udržateľný a dáva našich zákazníkov na prvé miesto,“ uviedla v blogovom príspevku COO Google Consumer Hardware Ana Corrales. „Je potrebné urobiť viac, vrátane zlepšenia opraviteľnosti našich produktov.”

Pre používateľov z USA a Kanady, ktorí do svojich zariadení nechcú zasahovať sami, je k dispozícii možnosť nechať to na profesionálov z uBreakiFix. V Nemecku, Japonsku a Spojenom kráľovstve sú zas dostupné iné riešenia profesionálnej výmeny komponentov. Okrem toho budú zákazníci môcť dostupnejšie opraviť aj iné zariadenia spoločnosti, napríklad Chromebooky.

Udržateľnosť je pre Google dôležitá

Toto je jedným zo spôsobov, ktorými sa Google snaží dbať na udržateľnosť svojich produktov. Okrem toho sa zaviazal, že všetky hardvérové produkty budú obsahovať recyklované materiály. Taktiež sa snaží predĺžiť cyklus výmeny smartfónov tým, že pre modely Pixel 6 a Pixel 6 Pro sľúbil minimálne päť rokov bezpečnostných aktualizácií.

Náš tip
Kedy budú predstavené smartfóny Google Pixel 6a a Pixel 7?

11.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+