MojAndroid

Od predstavenia série Google Pixel 7 majú niektorí používatelia problém so sledovaním videí na platforme YouTube. Konkrétnejšie nastáva problém počas prehrávania videí. V takomto prípade má smartfón tendenciu zamŕzať. Viac informácií priniesol portál 9to5google.

Google Pixel 7 Pro má zvláštny problém s YouTube

Aby sme boli presnejší, Pixel 7 alebo Pixel 7 Pro zamrzne, keď je video zapnuté na celú obrazovku. Video sa zastaví, avšak zvuk môže stále pokračovať. Nie je pritom možné používať nijaké gestá slúžiace na navigáciu v systéme. Nedostanete sa o krok späť, domov a ani do menu s nedávnymi aplikáciami. V niektorých prípadoch prestanú fungovať aj hardvérové tlačidlá. Zariadenie sa neuzamkne.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V najextrémnejších prípadoch ostane telefón neresponzívny na niekoľko minút a vy s tým nemôžete nič urobiť, iba čakať, kým sa sám reštartuje. Našťastie je možné vykonať vynútený reštart dlhým podržaním tlačidla napájania. S inými streamovacími platformami problém nie je. Vyzerá to však stále na problém s operačným systémom a nie s aplikáciou YouTube a YouTube TV.

Zaujímavé je, že problém nastáva úplne nečakane. Pokiaľ ste vlastníkom niektorého z modelov, stať sa to môže aj vám bez nejakých príznakov a nie je možné určiť ani frekvenciu, ako často sa táto situácia stáva. Veríme, že Google už pracuje na opravení tohto zvláštneho bugu.

Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a
Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a | Zdroj: Tomáš Kanálik

Google Pixel 7 Pro po novom trápi aj problém so samovoľným praskaním sklíčok pre fotoaparáty. Modelový rad je však stále menej náchylný na problémy, ako predchádzajúca generácia Google Pixel 6 počas prvých týždňov až mesiacov po predstavení. Na záver spomenieme, že americký gigant Google už pracuje na lacnejšom modeli Pixel 7a, ktorý zaujme vynikajúcim pomerom ceny a výbavy.

Náš tip
Preskakovanie reklám kričaním názvu spoločnosti? O chvíľu možno realita

18.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+