MojAndroid

Posledné roky s príchodom nových Pixelov prichádzali aj rôzne problémy pri ich používaní. Asi najviac sa problémy prehĺbili s minuloročnými modelmi šiestej generácie, ktorých chyby robili zo zariadení občas takmer nepoužiteľné telefóny. Všetko sa odstraňovalo až postupne s prichádzajúcimi aktualizáciami.

Očakávaný nástupca Google Pixel 7 generácie mal preto neľahkú úlohu, aby bol dokonalým spoločníkom, ktorý mal odstrániť všetky chyby svojho predchodcu. Je tomu ale naozaj tak?

Séria Pixel 7 je prepracovanejšia ako jej minuloročný predchodca

Séria Pixel 7 je prepracovanejšia ako minuloročné modely a obsahuje napríklad aj odomknutie tvárou. Ďalšou prednosťou tejto vlajkovej lode bol fotoaparát. Pixel 7 Pro má viacero objektívov. Ultra-širokouhlý dostal rozlíšenie 12 MP, širší uhol záberu až 126 stupňov a hlavnou výhodou je automatické zaostrovanie, čo mu umožňuje vytvárať makro fotografie.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Periskopický objektív má rozlíšenie 48 MP a ponúka až päťnásobné optické priblíženie. Nechýba samozrejme ani optická stabilizácia obrazu. S touto zostavou snímačov je novinka priam predurčená ku kvalitným záberom.

Kde nastal problém?

Práve spomínaný fotoaparát sa stal za posledné obdobie terčom sťažností viacerých používateľov. Konkrétne krycie sklo, ktoré by ho malo chrániť. Ako informuje portál Phone Arena, na sociálnych sieťach Twitter a Reddit sa začali objavovať viaceré sťažnosti a fotografie prasknutého, prípadne kompletne rozbitého ochranného skla na fotoaparáte.

Všetkých však spája rovnaká skúsenosť. Nie sú si vedomí, že by s telefónom nevhodne zaobchádzali, alebo bol dôvod na to, aby sa sklo rozbilo nárazom alebo nadmerným tlakom na jeho plochu.

Google Pixel 7
Prasknuté sklo – Google Pixel 7 | Zdroj: phonearena.com

Niektoré reklamácie už boli vybavené zamietnutím, že išlo o priame fyzické poškodenie používateľmi, no s pribúdajúcimi poškodenými to bude musieť spoločnosť Google zrejme začať riešiť.

To, že ide pravdepodobne o výrobnú chybu potvrdili aj pribúdajúce komentáre pod originálnym článkom, kde sa ozýva stále viac a viac používateľov, ktorí majú rovnaký problém. Dokonca viacerí z používateľov používali svoje zariadenia v ochrannom púzdre, takže pravdepodobnosť poškodenia bola naozaj minimálna.

Náhradný diel je zatiaľ nedostupný

Náhradné diely zatiaľ v servisných strediskách k dispozícii nie sú a výmena celého panela vyjde na približne 200 dolárov. Ak sa to stalo aj vášmu zariadeniu radu Pixel 7, je potrebné čo najskôr kontaktovať Google.

Dúfajme, že pre maximálne zachovanie kvality poskytovaných služieb, sa spoločnosť Google postaví k riešeniu zodpovedne. V prípade, že je naozaj reč o výrobnej chybe, takéto reklamácie bude riešiť bezplatnou výmenou náhradného dielu.

Náš tip
Spoznali sme budúcnosť Pixelov. Toto všetko príde v najbližších rokoch
29.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+