MojAndroid

Tohtoročné smartfóny Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro patria k najlepším na trhu a spoločnosť Google chce rodinu Pixelov rozširovať aj v nasledujúcich rokoch. Dokonca podľa uniknutých plánov spoločnosti na roky 20232025, ktoré zverejnil portál AndroidAuthority, sa medzi Pixelmi dočkáme aj nových typov zariadení.

Rok 2023

Budúci rok by sme sa mali najprv dočkať predstavenia smartfónu strednej triedy Pixel 7a (kódové označenie „lynx“) a skladacieho modelu Pixel Fold (kódové označenie „felix“). Udeje sa tak pravdepodobne počas konferencie Google I/O 2023 na prelome apríla a mája. Skladací model bol v minulosti označovaný ako Pixel Notepad. Teraz to vyzerá tak, že Pixel Fold by mal predstavovať konečný komerčný názov pre prvý skladací smartfón od Googlu.

Bude takto vyzerať skladací Pixel Fold? | Zdroj: TechAdvisor.com

Pixel 7a bude údajne mať rovnakú cenu ako predošlá generácia Pixel 6a. Tá stojí v USA 449 dolárov. Nová generácia prinesie podporu bezdrôtového nabíjania a obrazovku s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Pixel Fold by mal stať až 1 799 dolárov. V druhej polovici roku budú predstavené vlajkové modely Pixel 8 a Pixel 8 Pro.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro sa v budúcom roku dočká nástupcu  | Zdroj: Tomáš Kanálik

Pixel 8 by mal byť o niečo menší ako Pixel 7, zatiaľ čo Pixel 8 Pro si zachová veľkosť obrazovky tohtoročného modelu Pixel 7 Pro. Obidva budú poháňané novou čipovou sadou, ktorá bude pravdepodobne uvedená pod označením Google Tensor G3. Oproti predošlej generácii sa budú novinky líšiť pravdepodobne aj fotoaparátom, batériou a rýchlosťou nabíjania.

Rok 2024

V roku 2024 Google plánuje uviesť na trh model strednej triedy Pixel 8a. Jeho vydanie však bude závislé od predajného úspechu modelu Pixel 7a (alebo jeho nedostatku). Ak bude nakoniec predstavený, tak sa očakáva, že bude stáť 499 dolárov, teda o 50 dolárov viac ako jeho predchodca. Vlajková séria Pixel 9 by v roku 2024 mala dostať až tri modely.

Najlacnejší Pixel 9 (očakáva sa zachovanie menšej veľkosti Pixel 8), Pixel 9 Pro (uhlopriečka okolo 6,7-palcov) a rovnako vybavený Pro model s menším 6,3″ displejom. Všetky tieto tri nové smartfóny budú samozrejme využívať nový čipset Google Tensor G4. V roku 2024 by mohol byť predstavený aj nový skladací model. Aj jeho vydanie však bude závisieť od toho, ako dobre bude prijatý budúcoročný Pixel Fold .

Rok 2025

Pre rok 2025 by sa spoločnosť mohla vydať novými smermi v závislosti od toho, ako úspešná bude jej stratégia na roky 2023 a 2024. Mohli by sme sa dočkať aj nových typov konštrukcií skladacích smartfónov, alebo len štyroch nerozkladacích Pixelov. V takom prípade by mohlo ísť po vzore Applu o menej vybavený model v malej a veľkej veľkosti a Pro model v kompaktnej a väčšej veľkosti.

Náš tip
Pri volaní na tiesňovú linku je odteraz automaticky zaznamenaná aj vaša poloha
24.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+