MojAndroid

Google Pay, alebo predtým aj Android Pay, je služba určená na platby telefónom. Nejaký ten čas už funguje aj na Slovensku a nedávno sa začalo s tvorením podpory novej funkcie, ktorá je praktická hlavne pre tých, ktorých smartfón nemá NFC.

Na platbu kamarátovi odteraz postačí QR kód

QR kódy na svete fungujú už niekoľko rokov. Dokážu v sebe ukryť dostatok informácií na to, aby mohli byť využívané v mnohých odvetviach. A využívané sú aj na úradoch a v bankovníctve. Najnovšie sa tak pracuje na  využití týchto šikovných kódov aj v aplikácií Google Pay, keďže doteraz ich platby nevyužívali.

Platby telefónom fungujú na Slovensku už niekoľko mesiacov
Platby telefónom fungujú na Slovensku už niekoľko mesiacov

Výhodou takýchto platieb je okrem iného aj ich nenáročnosť. Na zaplatenie nejakého dlhu kamarátovi vám vystačí internetové pripojenie a čítačka QR kódov. V Obchode Play ich môžete nájsť hneď niekoľko. Niektoré smartfóny, napríklad novšie Huawei, už ju majú nainštalovanú dopredu.

Verzia: 2.8.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.8.7
Aktuálna cena: Zdarma

Princíp je jednoduchý, nepotrebujete ani NFC

Ak náhodou potrebujete zaplatiť niekomu nejaké peniaze, no nemáte pri sebe hotovosť, jednoducho sa to dá vyriešiť práve s Google Pay. Doteraz ste na to potrebovali NFC čip v telefóne (ktorým lacnejšie kúsky nedisponujú). To sa však onedlho zmení, na čom už Google pracuje.

QR kódy by fungovali absolútne jednoducho. Iba by ste si naskenovali kód príjemcu platby a uhradili potrebnú čiastku. A zase naopak, ak by ste potrebovali, aby vám niekto zaplatil za niečo, stačí mu ukázať QR kód. Jediným rizikom pri takejto forme zostáva to, že aplikácia na čítanie QR kódov môže obsahovať nepríjemný malvér a iné. O novinke informovala na Twitteri používateľka Jane Manchun Wong.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
FlixBus ako prvý autobusový dopravca ponúka platbu cez Google Pay
Náš tip
Pre Google Pay nepotrebujete smartfón za tisíc EUR – výber dostupných modelov s NFC
26.9.2018
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+