MojAndroid

Konečne sa dočkali aj klienti VÚB banky. Po Google Play už môžu platiť aj prostredníctvom Apple Pay. VÚB banka je tak poslednou z našich veľkých bánk, ktoré Apple Pay spustili. Pôvodné sľuby hovorili, že sa tak stane do konca tohto roka, čo sa potvrdilo.

  • VÚB banka oficiálne oznámila, že dnešným dňom, 10. decembra, spúšťa službu Apple Pay

Službu môžu využívať klienti banky, ktorí sú držiteľmi Visa kariet.

19.11.2019

Medzi banky, ktoré ponúkajú platbu mobilom cez Google Pay sa pridáva aj Unicredit Bank. Podporu služby oznámila banka oficiálne na svojom webe.

OTP Banka ponúka svojim klientom od 17. septembra novú službu platenia mobilným telefónom prostredníctvom aplikácie Google Pay. Pridáva sa tak k ďalším bankám, ktoré už túto službu podporujú. Služba Google Pay funguje na Slovensku od februára minulého roka.

apple pay

Ako funguje platba

Google Pay si stiahnete bezplatne v obchode Google Play. Následne si stačí v aplikácii pridať bezkontaktnú platobnú kartu OTP Banky a môžete platiť.

S Google Pay je možné platiť na všetkých bezkontaktných platobných termináloch v krajinách, kde bola služba spustená. Je potrebné iba zapnúť NFC na mobilnom telefóne a jednoducho priložiť k terminálu. Aplikáciu je možné využívať aj pri platbách na internete všade tam, kde sa objavuje ikona Google Pay.

Google Pay pracuje s elektronickou verziou platobnej karty vydanej k účtu v banke, preto je jej používanie ešte bezpečnejšie ako platenie platobnou kartou. Nakoľko komunikácia prebieha len cez virtuálne číslo účtu, obchodník sa nemôže dozvedieť žiadne reálne údaje. Údaje klienta sú teda absolútne v bezpečí.

Klienti OTP Banky, ktorí majú mobilné telefóny s operačným systémom Android 5.0 Lollipop a vyšším s podporou technológie NFC, tak môžu využívať jednoduchší a rýchlejší spôsob platenia v obchodoch, na internete, ale aj pri výbere z bankomatov označených symbolom bezkontaktnej platby.

Konkurenčné banky a Google Pay

Medzi prvými bankami, ktoré priniesli podporu pre platby Google Pay boli Slovenská sporiteľňa, mBank, Poštová banka a J&T Banka. O pár dní neskôr sa pripojila aj 365 bank. Neskôr sa do zoznamu bánk pridali VÚB, Prima banka a Fio banka. Google Pay sme v redakcii vyskúšali aj v praxi. Podľa štatistík bánk si Slováci platby cez Google Pay obľúbili.

Tatra banka a ČSOB aktuálne nepodporujú Google Pay, ale používajú vlastné riešenie pre platbu mobilom.

10.12.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+