MojAndroid

Do zoznamu bánk, ktoré podporujú službu Google Pay sa od včera 5. marca pridáva aj Prima Banka. Informoval o tom portál Živé.sk a pre našu redakciu to potvrdila Eva Čonková, riaditeľka odboru marketingu a komunikácie Prima Banky.

Služba je dostupná pre všetkých a ihneď

“Službu Google Pay môžu využívať všetci klienti Prima banky, ktorí majú aktívnu platobnú kartu Maestro alebo Mastercard,” dodáva Čonková. Aktivácia služby pritom prebieha úplne štandardne ako pri akejkoľvek inej banke: “Pre aktiváciu služby je potrebné mať nainštalovanú mobilnú aplikáciu Google Pay, pridať do tejto aplikácie údaje o svojej platobnej karte a pridanie karty potvrdiť zadaním overovacieho SMS kódu.”

To je výborná správa, pretože v niektorých prípadoch bola aktivácia služby Google Pay obmedzená na telefonické potvrdenie identity. Zaslanie overovacieho SMS kódu je oveľa jednoduchšie a pre používateľov to znamená, že službu Google Pay si môžu aktivovať v priebehu niekoľkých minút.

Platby v obchode aj na internete

Stačí stiahnuť aplikáciu Google Pay, widget s odkazom nájdete nižšie. Ak ste ešte Google Pay nevyužívali, pomôže vám náš podrobnejší návod. Okrem bezkontaktných NFC platieb v obchodoch môžete už využívať Google Pay aj na platby v slovenských e-shopoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.11
Aktuálna cena: Zdarma
6.3.2019
Zdroj: Živé.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+