MojAndroid

Aktualizované 11. januára o 08:30:

VÚB oficiálne spúšťa službu Google Pay pre všetkých svojich zákazníkov. Doposiaľ bola služba dostupná iba vo forme testovania, teraz je už služba oficiálne aktívna. Okrem iného pribudla aj integrácia do mobilného bankovníctva, takže používatelia budú môcť platiť cez Google Pay ešte pohodlnejšie.

Pôvodný článok:

Služba Google Pay naberá na popularite čoraz viacej a stále viac bánk prináša podporu tohto typu platieb. Do zoznamu nedávno pribudla aj banka VÚB a všetci jej zákazníci si môžu vychutnať možnosti bezkontaktných platieb smartfónom.

Postupné rozširovanie do všetkých oblastí peňazí

Google Pay dostalo oficiálnu podporu na Slovensku približne pred rokom. Za ten čas sa však postaralo o malú revolúciu v tom, ako peniaze fungujú a ako s nimi ľudia pracujú. Služba totiž nezastala len na úrovni bezkontaktných platieb. Postupne začala pre svojich používateľov ponúkať čoraz viac výhod.

V aplikácii je možné uchovávať si mimo debetných a kreditných kariet aj tie vernostné. Pomocou Google Pay je možné platiť okrem kamenných predajní už aj v niekoľkých e-shopoch. Dokonca aj lístok v bratislavskej MHD je možné zaplatiť týmto spôsobom. Nakoniec zobrazuje aj letenky či lístky na koncerty.

Hneď niekoľko druhov kariet

Pri takejto rýchlej expanzii služby Google Pay nechcú zaostať ani slovenské banky. VÚB od 1.1.2019 konečne prináša jej podporu. Nasledujúci zoznam zahŕňa všetky podporované typy kreditných a debetných kariet.

Debetné platobné karty
  • Visa Inspire
  • Visa Inspire Gold
Kreditné platobné karty
  • Mastercard Standard
  • Mastercard World
  • Šikovná karta
  • Flexikarta

Ak ste medzi kartami našli tú svoju a ešte nemáte nainštalovanú aplikáciu Google Pay, stiahnuť si ju možete z nášho widgetu nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Za tip na článok ďakujeme čitateľom Lukášovi a Michalovi.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
VÚB spúšťa výber z bankomatov mobilom, čoskoro príde aj Google Pay

Náš tip
Takto funguje Google Pay v praxi | VIDEO

Náš tip
Obľúbenosť služby Google Pay u Slovákov stúpa

11.1.2019
Zdroj: VÚB

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+