MojAndroid

To, že sa majú aplikácie pre videohovory Google Duo a Google Meet zlúčiť je známe už dlhšie. Podľa portálu AndroidPolice sa teraz Google Duo premenovalo na Google Meet (formerly Google Duo), ktoré je paradoxne aj naďalej v obchode Google Play vo svojej originálnej podobe.

Pôvodný Google Meet bude v Google Play do septembra

Samozrejme to tak nebude navždy a podľa portálu Wired bude pôvodný Meet stiahnutý z distribučných kanálov v septembri. Premenované Google Duo je zatiaľ distribuovaný ako inštalačný balík cez úložisko aplikácií APK Mirror. Jeho označenie je 172.0.464862022.duo.android_20220724.16_p4. Jeho pôvodné indigové logo a názov aplikácie Duo je nahradené ikonou Meet a štvorfarebnou ikonou videokamery Google.

Zmena loga Google Duo na Google Meet | zdroj: AndroidPolicee.com

Pre používateľov sa toho veľa v aplikácii nemení. Pri prvom otvorení aplikácie sa zobrazí nová sekvencia úvodných stránok a výzva, ktorá používateľov nasmeruje, aby sa dozvedeli viac zo stránky pomocníka služby Google Meet. Ak ste Duo používali na individuálne šifrované video rozhovory, tak teraz ho budete používať ako Meet. Naďalej budete prijímať hovory prostredníctvom svojho telefónneho čísla, ak ste to v pôvodnej aplikácii povolili.

Ak sa do nového Google Meet prihlasujete pomocou plateného účtu Google Workspace, zobrazí sa vám rozhranie aplikácie, ako je znázornené na tweete vyššie od redaktora portálu AndroidPolice, Artema Russakovskiiho. Ak používate aplikáciu Google Meet v prevedení pre firmy, tak sa nezmení a bude mať upravený názov „Meet (originál)“. Táto aplikácia však bude neskôr ukončená.

Náš tip
O2 opäť rozširuje svoju 5G sieť. Celkovo pokrýva už 143 lokalít
9.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+