MojAndroid

Spoločnosť Google posledné roky ponúka až dve videokonferenčné služby Meet a Google Duo, čo mnohým príde zbytočné Už v minulosti sa preto objavili špekulácie, že by mohlo dôjsť k spojeniu týchto služieb, čo bolo ešte minulý rok dementované. Podľa portálu 9to5Google sa však teraz situácia mení a Google čoskoro integruje službu Meet do služby Google Duo.

Obidve služby si už dlhodobejšie zbytočne konkurovali

Ešte pre rokom sa Google vyjadril tak, že sa sústredí na obe služby a bude pracovať na ich funkciách samostatne. Dnes sa ale situácia zmenila a dá sa povedať, že v americkej spoločnosti vyhrala služba Google Duo. Meet jej v podstate ustúpi a pomaly sa aj vytratí ako samostatná aplikácia.

Google Duo | Zdroj: Google.com

Obidve služby pritom dlho ponúkali v podstate rovnakú funkcionalitu a dokonca podobné funkcie vrátane rôznych efektov. V obidvoch Google zapracoval na zvýšení kvality video hovorov a integrovali do nich pokročilé algoritmy na spracovanie zvuku. A ak mal aj Meet nejaké funkcie navyše, tak v blízkej dobe budú integrované do aplikácie Google Duo pre iOS a Android.

Aké funkcie prevezme Google Duo z Meet?

Google Duo sa čoskoro dočká nasledujúcich vylepšení:

  • Možnosť prispôsobiť si virtuálne pozadie pri hovoroch a stretnutiach
  • Možnosť naplánovať si stretnutia tak, aby sa každý mohol pripojiť v čase, ktorý mu vyhovuje
  • Hlbšie zapojenie chatu počas stretnutia
  • Živé zdieľanie obsahu umožňujúce interakciu so všetkými účastníkmi hovoru
  • Skryté titulky v reálnom čase na lepšiu zrozumiteľnosť rozhovorov a zvýšenie zapojenia účastníkov v rámci nich
  • Zvýšenie aktuálneho limitu 32 na 100 účastníkov počas hovoru
  • Integrácia s ďalšími nástrojmi vrátane Gmailu, Kalendára Google, Asistenta, Správy a ďalších

Ešte nejaký čas bude samozrejme služba Meet fungovať, ale dá sa očakávať, že postupne bude Google migrovať používateľov z Meet na Duo. Presnejší časový harmonogram pre túto migráciu zatiaľ Google neposkytol.

Google Duo
Google Duo
Developer: Unknown
Price: Free
Náš tip
Sony si myslí, že fotoaparáty smartfónov onedlho predbehnú zrkadlovky
5.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+