MojAndroid

Spoločnosť Google začína postupne globálne spúšťať reklamy v krátkych videách YouTube Shorts. Spoločnosť to podľa portálu TechCrunch tento týždeň oznámila na svojom podujatí Marketing Live.

Google testuje reklamy v krátkych videách už od minulého roku

Spoločnosť experimentovala s reklamami v YouTube Shorts už od minulého roka  na vybraných trhoch. Od tohto týždňa by však mali byť spustené globálne. Spoločnosť tvrdí, že neskôr v tomto roku budú môcť inzerenti prepojiť svoj informačný kanál produktov s videoreklamami v YouTube Shorts.

Videoreklamy s možnosťou nakupovania sú už dostupné v konkurenčnej službe TikTok. Tá používateľom umožňuje prezerať si produkty v krátkych videách bez toho, aby museli prejsť do internetového prehliadača. Krátke videoklipy YouTube Shorts vnikli práve ako reakcia na túto veľmi populárnu službu.

Viceprezident a generálny manažér služby Google Ads Jerry Dischler uviedol, že uvedenie reklám v YouTube Short pre inzerentov je vzrušujúcim míľnikom. Zároveň je kľúčovým krokom na ceste k dlhodobého riešeniu speňažovania krátkych videoklipov pre ich autorov. Zatiaľ z týchto reklám však nebudú mať priamy podiel na príjmoch.

Namiesto toho budeme naďalej mesačne odmeňovať tisíce autorov a umelcov prostredníctvom fondu YouTube Shorts, zatiaľ čo vyvíjame dlhodobý model speňažovania autorov v krátkych videách. Aktívne pracujeme na riešení speňažovania pre autorov krátkych videí a použijeme na to súčasné nadobudnuté poznatky.

Hovorca služby YouTube

Tvorcovia budú zatiaľ odmeňovaní v rámci fondu YouTube Shorts

YouTube minulý rok spustil svoj fond pre tvorcov YouTube Shorts v hodnote 100 miliónov dolárov. V rámci programu si môžu tisíce oprávnených autorov nárokovať platbu v rozsahu od 100 do 10 tisíce na základe sledovanosti a interakcie s ich krátkymi videami. Aby sa autori kvalifikovali, musia produkovať originálny obsah a nekopírovať cudzie videá.

Na to, aby sa autori kvalifikovali do tohto fondu, musia mať 13 alebo viac rokov v rámci USA alebo byť plnoletí (18+) v iných krajinách. Spoločnosť tvrdí, že z fondu už boli vyplatení tisíce autorov a že viac ako 40 % autorov, ktorí minulý rok dostali platbu z fondu, predtým svoj obsah na YouTube nespeňažovalo. Služba YouTube Shorts dnes generuje 30 miliárd zobrazení denne.

Je tak logické, že reklama v krátkych videách pomôže službe YouTube zvýšiť príjmy.  Prípadné odmeny tiež prilákajú tvorcov z konkurenčných služieb, ako je TikTok. Google v tomto roku spustí aj funkciu „Centrum mojich reklám“, kde si používatelia budú môcť vybrať typy reklám, ktoré chcú vidieť viac.

Náš tip
Samsung Galaxy M13 oficiálne: Slabšie parametre nahrádza cenou
29.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+