MojAndroid

Spoločnosť Google naznačila začiatkom roka pomocou náhľadu pre vývojárov novinku v podobe doplnkov do služby Gmail. Má ísť o jednoduché a pohodlné prepojenie služieb tretích strán spolu s vašim Google účtom a Gmail klientom. Teraz tieto doplnky prichádzajú oficiálne, prostredníctvom prostredia G Suite, kde si používatelia môžu prispôsobiť, aké doplnky budú používať.

Náš tip
Google vyťahuje eso z rukávu. Vo vyhľadávaní zobrazí výsledky z Google Fotiek aj vášho Gmailu

Užitočné funkcie v prehľadnom kabáte

V rámci nových doplnkov sú k dispozícii tiež služby ako Asana, Trello, Smartsheet, Streak a ďalšie. Každá zo služieb ponúka určité rozšírenia a v rámci prostredia Gmail dokážete využívať práve funkcie známe z vybranej služby. Google prisľúbil aj dodatočnú podporu pre ďalšie služby, ako napríklad DocuSign. Toto rozšírenie bude možné takisto využívať priamo pomocou doplnku Gmail.

Ďalšou výhodou nových doplnkov je tiež to, že dokážu rovnako fungovať v rámci prostredia pre Android, ale aj Gmail pre web. Nejde len o jednoduchšie vykonávanie vašich úloh. Ide aj o flexibilitu a jednoduchú inštaláciu. Doplnok stačí nainštalovať na jednom zariadení a bude dostupný aj pri iných zariadeniach s vašim Gmail kontom. Platí to rovnako pre Android verziu, ale aj pre webovú verziu. S využitím praktických funkcií je veľká šanca, že doplnky Google budú mať úspech.

Náš tip
Google prináša inteligentné odpovede aj do aplikácie Gmail pre Android a iOS | Google I/O 2017

Ako novinku vnímate vy? Skúsili by ste využívať nové doplnky a rozšírenia? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidandme, blog.google

 

25.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+