MojAndroid

Google je ozajstný gigant a hoci sa to bojíte priznať, má o nás všetko zmapované. Vie, čo robíte vo svojom Gmaile, čo hľadáte na internete, aj to, čo ste odfotili svojim smartfónom. A najnovšie chce všetky tieto informácie spojiť a priniesť vám pridanú hodnotu. Do vyhľadávania Google totižto pribudne už čoskoro záložka Personal, teda Osobné.

Spočiatku to bude fungovať len v Chrome na Androide, no neskôr táto funkcionalita takmer s istotou príde aj na desktopy. Novinka umožní vyhľadávať cez Google vyhľadávanie informácie aj v jeho ostatných službách, kde ste s Google kontom prihlásení. Po vyhľadaní nejakého výrazu sa v záložke Personal objavia fotografie, videá, e-maily, udalosti z kalendára a ďalšie dáta z Google aplikácií, ktoré nejako s daným výrazom súvisia. Samozrejme, pôjde o vaše osobné informácie, ktoré budete vidieť len vy. Google vás o tom pre istotu uistí aj textom “Only you can see these results”, teda “Len vy môžete vidieť tieto výsledky”.

Náš tip
Fotky Google sú ďalšou aplikáciou s miliardou stiahnutí z obchodu Play

Google potvrdil, že do vyhľadávania zatiaľ nezaradí výsledky z aplikácií Google Keep a Google Drive, no čoskoro by ich tam mohol pridať. Ako túto novinku hodnotíte vy? Páči sa vám, že z Google vyhľadávania môžete pristupovať ku všetkým relevantným dátam vo vašom zariadení?

 

Zdroj: AndroidAuthority

29.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+