MojAndroid

Smart hodinky tradičného výrobcu Garmin síce patria k najdrahším na trhu, ale funkciami a odolnosťou aj k najlepším. A aby toho nebolo málo, tak sa teraz podľa portálu GSMarena výrobca rozhodol dať modelom  Fenix 6, Instinct a Tactix Delta podporu solárneho nabíjania.

Garmin Solar farby

Solárne nabíjanie dostávajú aj nižšie modely radu Fenix 6

Solárne nabíjanie si Garmin vyskúšal u najvyššieho modelu radu Garmin Fenix 6X Solar. Technológia sa osvedčila, tak ju teraz výrobca rozšíri na ďalších viac ako 20 modelov naprieč portfóliom. Dostane sa tak aj na nižšie modely radu Fenix 6, ktoré okrem smart a športových funkcií ponúkajú aj decentný vzhľad alebo vysokú odolnosť.

Vďaka solárnemu sklíčku sa predĺži výdrž na 10,5 až 16 dni. Nová generácia prináša aj tri nové športové režimy – horskú cyklistiku, surfovanie a lezenie po lezeckej stene. Nechýba W-Fi, GPS alebo NFC čip pre platby Garmin Pay. Cena by mala štartovať na sume 750 eur. 

Lacné modely Instinct Solar ponúknu najdlhšiu výdrž

Garmin Instinct Solar sú nižším modelmi, ktoré ale napriek tomu ponúkajú všestranné športové funkcie, možnosť navigácia po trase, vstavaný kompas a barometrický výškomer. Oproti vlajkovým modelom Fénix im ale chýbajú napríklad bezkontaktné platby Garmin Pay alebo meranie VO2Max.

Výsledkom menšej energetickej náročnosti ale ponúkajú vyššiu výdrž, ktorá sa teraz vďaka solárnemu sklíčko zvýši o 125 % na 54 dní. Vodeodolnosť odpovedá stupňu krytia 10 ATM, takže sa s hodinkami môžete potápať. Garmin Instinct Solar sa budú predávať aj v Surf edícii a Tactical edícii. Cena bude začínať na sume 350 eur.

Solárne nabíjanie Tactix Delta ocenia vojenské zložky

Garmin Tactix Delta sú taktickými smart hodinkami, ktoré vychádzajú z radu Fenix 6, ale pridávajú viacero vylepšení pre ozbrojené zložky. Telo má zvýšenú odolnosť, ktorá odpovedá vojenskému štandardu MIL-STD-810.

Nechýbajú funkcie pre taktický tréning, bezpečnostný Stealth režim, podpora zariadení s nočným videním alebo zobrazenie vojenského súradnicového systému MGRS. Farebný 1,4-palcový displej kryje zafírové solárne sklíčko. To sa samozrejme premietne aj do ceny, ktorá by mala začínať na sume 975 eur.

Náš tip
Test Lenovo vacuum T1: Veľa funkcií za málo peňazí
12.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+