MojAndroid

V dnešnom článku sme sa rozhodli porovnať dva modely smart hodiniek a to Garmin Vívomove 3 a Fitbit Versa 2. Obe sa nachádzajú v kategórii hodiniek s cenou do 300 eur, ponúkajú zaujímavý dizajn a množstvo funkcií. Teraz si mnohí z vás pokladajú otázku, ktoré z nich sú lepšie? Kúpa ktorých hodiniek mi prinesie “veľa muziky za málo peňazí”?

Na našom webe si môžete prečítať aj ďalšie zaujímavé výbery a porovnania smartfónov do 100, 250 alebo 300 eur. Taktiež tu nájdete najlepšie fotomobily, ktoré môžete kúpiť u našich operátorov a omnoho viac.

Konštrukcia

Oba modely sú spracované výhradne kvalitne. Garmin Vívomove 3 ponúka predovšetkým klasický, konzervatívny dizajn, zatiaľ čo Fitbit Versa 2 sa pýši moderným vzhľadom, na ktorý sme zvyknutí pri väčšine smart hodiniek. Rám modelu Vívomove 3 je z chirurgickej ocele s veľkosťou 44 x 44 centimetrov, čo je podľa nás lepšie riešenie, ako pri hliníkovom ráme na hodinkách Versa 2, veľkého  40 x 40 centimetrov.

Fitbit Versa 2
Fitbit Versa 2

Displej

Fitbit Versa 2 disponujú AMOLED displejom s rozlíšením 300 x 300 pixelov a uhlopriečkou 1,39″. Displej modelu Vívomove 3 je riešený inak. Ide o OLED displej nachádzajúci sa pod klasickým ciferníkom a ručičkami, ktorý je vidieť až po prebudení hodiniek. Rozlíšenie displeja je 64 x 132 pixelov s uhlopriečkou 0,72″.

Batéria a výdrž

Výdrž batérie oboch modelov sa pohybuje niekde v rozmedzí 5 až 6 dní. Versa 2 má batériu s veľkosťou 165 mAh. Smart funkcie hodiniek Vívomove 3 síce môžeme používať iba 5 dní, no čas by mali ukazovať aj niekoľko dní po tom, čo sa ich batéria vybije. Garmin žiaľ údaje o veľkosti batérie neponúka.

Garmin Vivomove 3
Garmin Vivomove 3

Funkcie

Na úvod treba spomenúť, že oba modely nedisponujú GPS, tým pádom sa pri aktivitách používa GPS telefónu. To znamená, že pri zaznamenaní napríklad trasy behu, je stále potrebné nosiť so sebou aj telefón. Medzi športové funkcie modelov Garmin Vívomove 3 a Fitbit Versa 2 patria napríklad krokomer, meranie tepu,spálených kalórií, poschodí a prejdenej vzdialenosti. Nechýba zaznamenávanie aktivít ako napríklad beh, jóga, plávanie, cyklistika alebo golf. Model Vívomove 3 disponuje naviac aj barometrom. Oba modely podporujú bezkontaktné platby pomocou Garmin Pay a Fitbit Pay.

Zistiť ceny Garmin Vivomove 3 v eshope:

{{shop_name}} od {{product_price}}

Zhrnutie

Pri porovnávaní hodiniek zohráva predovšetkým úlohu aj cena. Oba modely sa nachádzajú približne v rovnakej cenovej kategórii no za Garmin Vívomove 3 si v obchode priplatíte o niekoľko desiatok eur viac, aj keď ponúkajú podobné funkcie, rozdielom je dizajn. Tak teda, aká je odpoveď na otázku ktoré z nich sú lepšie a ktoré sa oplatí viac kúpiť? Odpoveď je jednoduchá. Komu sa páči jednoduchý a elegantný dizajn, siahne po hodinkách od Garminu. Tí, čo majú radi skôr moderný dizajn a chcú dať všetkým najavo, že majú na rukách smart hodinky, si vyberú model Versa 2. To znamená, že výber je iba na vás.

Zistiť ceny Fitbit Versa 2 v eshope:

{{shop_name}} od {{product_price}}

Ak by sa vám nepozdával ani jeden z porovnávaných modelov, ale vyhovuje vám ich cena, odporúčame pozrieť si výber najlepších smart hodiniek do 300 eur.

Ktoré z hodiniek by ste si vybrali vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

31.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+