MojAndroid

Máte radi kvalitné fotografie vytvorené len pomocou vášho Android smartfónu? Vyžadujete veľmi dobré výsledky fotografií aj za znížených svetelných podmienok? Potrebujete multifunkčné zariadenie, s ktorým dokonale zachytíte výhľady v prírode, využijete kvalitné skenovanie dokumentov či nasnímate nejakú tú ostrú selfie na pamiatku a to bez zbytočných mazaníc? Výber tých najlepších Android fotomobilov na našom trhu je tak určený práve pre vás!

HTC U11

Nie je prekvapením, že ak chcete skutočne kvalitný fotomobil s operačným systémom Android, je potrebné sa rozhliadnuť v segmente aktuálnych vlajkových lodí. HTC U11 je smartfónom so skutočne výbornou foto-výbavou. Fotoaparát sme chválili aj v našej recenzii. Zariadenie ponúka zadný „ultra-pixel“ fotoaparát s rozlíšením 12 MPix, svetelnosťou f/1.7 a optickou stabilizáciou.

Náš tip
HTC U11: Patrí medzi najlepších | RECENZIA

Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu.

Smartfón ponúka tiež rýchle zaostrovanie, kde využíva práve technológiu duálnych pixelov. Poteší technológia HDR Boost, ktorá poskladá z viacerých snímkov jeden kvalitnejší snímok. Predná kamera ponúka nadštandardné rozlíšenie 16 MPix. Všetky technické špecifikácie si môžete prečítať v našom katalógu Android smartfónov.

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť galériu fotografií.

Google Pixel

Vlajková loď od spoločnosti Google sa môže takisto pochváliť špičkovou výbavou v segmente fotomobilov. Ponúka 12,3 MPix snímač s maximálnou svetelnosťou f/2.0 a pixelmi o veľkosti 1,55 µm. To môžu byť na prvý pohľad úplne štandardné špecifikácie, avšak spoločnosť Google spravila poriadny kus roboty po softvérovej stránke.

Náš tip
Google Pixel: Používateľský zážitok nadovšetko | RECENZIA

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť používateľské recenzie.

Fotografie majú výbornú kvalitu, dostatok detailov a telefón takisto exceluje v horších svetelných podmienkach, kde aktívne využíva režim HDR+. Predná kamera ponúka následne rozlíšenie 8 MPix. Menší problém môže byť s dostupnosťou smartfónou na slovenskom trhu, zopár e-shopov ho však stále ponúka vo svojom aktuálnom portfóliu. Všetky technické špecifikácie spolu s používateľskými recenziami si môžete prečítať v našom katalógu Android smartfónov.

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť galériu fotografií.

Samsung Galaxy S8 a S8+

Chybu rozhodne nespravíte ani v prípade výberu aktuálnej vlajkovej lode z dielne juhokórejskej spoločnosti Samsung. Výrobca sa rozhodol zachovať jeden objektív zadného fotoaparátu a svoj 12 MPix (veľkosť pixelov 1,4 µm) zadný snímač vylepšil oproti minuloročnému modelu. Pokročilá optická stabilizácia sa bude hodiť najmä v horších svetelných podmienkach.

Náš tip
Samsung Galaxy S8: Keď menšie je lepšie | RECENZIA

Náš tip
Samsung Galaxy S8+: O krok bližšie k budúcnosti | RECENZIA

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť používateľské recenzie.

Fotky v plnom rozlíšení však fotoaparát ponúkne len s pomerom strán 4:3. Ak pomer strán prepnete na 16:9, rozlíšenie poklesne na 9 MPix. Drobnou nevýhodou najmä v prípade väčšieho z dvojice smartfónov môže byť čítačka odtlačkov prstov umiestnená práve na zadnej strane vedľa objektívu fotoaparátu. Niekedy môžete nechtiac pri odomykaní smartfónu prejsť aj po ochrannom skle fotoaparátu a zachytená mastnota či prach môže mať vplyv na výslednú kvalitu fotografií. Predná „selfie“ kamera ponúkne následne 8 MPix. Všetky technické špecifikácie spolu s používateľskými recenziami si môžete prečítať v našom katalógu Android smartfónov.

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť galériu fotografií.

Huawei P10

Aktuálna vlajková loď čínskeho výrobcu Huawei prináša po roku opäť vylepšenú spoluprácu so spoločnosťou Leica. Zadný duálny fotoaparát na smartfóne Huawei P10 ponúka rozlíšenie 20 + 12 MPix. Oba senzory sú zapustené do tenkého tela smartfónu avšak aj napriek tomu ponúkajú optickú stabilizáciu obrazu. 20 MPix senzor je monochromatický a ponúka dychberúce čierno-biele fotografie, 12 MPix senzor je následne farebný a ponúka skutočne precízne fotografie plné ostrosti či detailov. Poradí si aj so zhoršenými svetelnými podmienkami.

Náš tip
Huawei P10: Vydarený refresh | RECENZIA

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť používateľské recenzie.

Predná kamera ponúka rozlíšenie 8 MPix. Huawei P10 dokáže rozoznať, či sníma selfie s jedným používateľom alebo skupinu používateľov. Na základe toho prispôsobí smartfón šírku obrazu pre ideálnu výslednú fotografiu. Všetky technické špecifikácie spolu s používateľskými recenziami si môžete prečítať v našom katalógu Android smartfónov.

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť galériu fotografií.

Sony Xperia XZ Premium

Smartfón Sony Xperia XZ Premium je pre skutočných milovníkov fotografických zážitkov zachytených prostredníctvom smartfónu. Zadný senzor Sony ponúka 19 MPix (f/2.0) spolu s laserovým zaostrovaním. Okrem výborných fotografií ponúka však veľmi lákavú funkciu v oblasti snímania videa.

Náš tip
Sony Xperia XZ Premium: 4K v prémiovom balení | RECENZIA

Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu.

Okrem štandardného videa v rozlíšení 2160p dokáže tento smartfón zaznamenávať slow-motion zábery až pri 960 fps (snímky za sekundu). Ide tak o skutočne jemné zachytenie rýchlych momentov, ktoré si takto môžete vychutnať v spomalenom zábere. Takéto video sa zaznamenáva v rozlíšení 720p. Predná kamera smartfónu následne ponúkne 13 MPix. Všetky technické špecifikácie si môžete prečítať v našom katalógu Android smartfónov.

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť galériu fotografií.

Hľadáte iné zariadenie?

Z aktuálnej ponuky Android smartfónov si môžete zakúpiť aj ďalšie špičkové fotomobily. Jednou z lákavých možností je tiež aktuálna vlajková loď od čínskeho výrobcu OnePlus. Model OnePlus 5 ponúka dizajnovú líniu jemne inšpirovanú smartfónom iPhone 7 Plus a podobným spôsobom je riešené aj umiestnenie duálneho fotoaparátu v ľavom hornom rohu zadnej steny. Fotoaparát ponúka rozlíšenie 20 + 16 MPix a predná „selfie“ kamera následne 16 MPix. Smartfón pre vás aktuálne testujeme a na jeho recenziu sa môžete tešiť už čoskoro.

K dispozícii je tiež juhokórejská vlajková loď LG G6. Ponúka zaujímavú kombináciu dvoch objektívov zadného fotoaparátu, z ktorých jeden ponúka extrémne širokouhlý záber a vy tak dokážete zachytiť aj blízke objekty úplne kompletne na vašej fotografii. Podobnú technológiu ste mohli spoznať už v minuloročnom smartfóne LG G5.

3.8.2017
 • Larse

  U11, S8 a XZ su len marketingove sracky . Neviem, ale podla prekreslenia detailov a komprimacii mi pride daleko lepsia XA Ultra za 370€ nez XZ za 750…. Pixel a P10 maju slusne vystupy… ale to aj Nex 5x a Nex 6P…

  • adlo99

   S Pixelom a P10 súhlasím, ale napr s Nex5x nespravíš nočnú fotku. Hviezdy? Nič také. Takže v tomto tu nemá miesto. Pri ostatných myslím, že ide nastaviť manuálny režim a aj dlhšie časy uzávierky. Neviem ako u 6p ale u 5x dlhší cas nejde pokiaľ viem, takže v kategórii fotomobil sa moc nepohne.

   • U N6P v zakladnej app myslim ze nie teda nenasiel som. Ale cez Lightroom ide manualny rezim.

    • adlo99

     Lightroom je program na úpravu fotiek, pochybujem, že s ním možné dať napríklad 30sekundovú expozíciu na oblohu v tme a zachytiť hviezdy.
     Ale možno to má v originál appke na fotoaparát, to už neviem. Každopádne s 5Xkom to možné nie je ani so žiadnou apkou z GPlay. Niektoré čipy majú obmedzený čas otvorenej uzávierky.

     • Viem že to tam ide nastaviť pri fotení cez tú app. Ale neskúšal som aké sú limity. Cez mobil skoro vôbec nefotím.

      Edit: tak najdlhší čas 14. Tak to možno bude limit.

     • Darek

      Adlo99 samozrejme že s nexusom 5x dokážeš fotiť krásne fotky aj v noci (napr hviezdy) ako napr s G pixelom, síce s kratšou expozíciou, ale Nexus 5x to dokáže pomocou tejto aplikácie: https://forum.xda-developers.com/nexus-5x/themes-apps/apk-lcamera-longer-exposure-shooting-t3516152/amp/
      A pretože Nexus 5x má rovnaký fotak ako G pixel, fotky sú super. A preto si môj ročný N5x ešte dlho plánujem nechať.

  • SimSon

   Hodnotenie nema az tak „skvele“…

   • Tak tie hodnotenia sú ešte z minulého roka…

 • Pepo

  Ako je na tom LG G6?

 • Robo v historických análoch

  A kvalitné Ruské fotomobili čo neukážete? Je neskutočné ako propagujete tie imperialistické sračky vyrábané komunistami z Číny. Fotomobil Zenit CCCP analogový senzor 300Mpix a stabilizácia pomocou flaše stolichnaya vodky. Na predku zlatý odznak voccu galaxie Vladimíra chujoviča. Váha telefonu 7kg.

  • lol

   Potrebujes sa liecit. Urychlene.

  • KalichVydra

   :-D

  • lamacan

   tak ty mas fakt dost

 • Romanexko

  Aj „stara“ s7/edge foti lepsie ako polovica horeuvedenych telefonov :-D

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+