MojAndroid

Huawei sa tento rok rozhodol predstaviť svoju vlajkovú loď na najväčšej výstave mobilných technológií na svete – MWC 2017. Nový Huawei P10 tak oproti svojmu predchodcovi prišiel o čosi skôr a v plnej v paráde sa ukázal už na pódiu v Barcelone. P-desiatka ide práve v jeho šľapajách, a hoci neprináša toľko výrazných noviniek ako Huawei P9, má stále čím zaujať. Nečakajte však žiadne šialenosti, ako neuveriteľný pomer displeja k telu zariadenia, či modulárnosť. Namiesto toho si Huawei pripravil lahôdku v podobe smartfónu, ktorý splní očakávania aj tých najnáročnejších používateľov. Navyše, za cenu, ktorá je stále nižšia ako u konkurenčných zariadení.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie a unboxing

V balení Huawei P10 nájdete okrem štandardnej výbavy aj vítaný bonus v podobe ochranného krytu. Samozrejmosťou je už ale aj nabíjačka podporujúca rýchle nabíjanie, USB C kábel, či nástroj pre vyberanie SIM. Čo presne sa nachádza v balení môžete vidieť aj v našom unboxing videu.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Konštrukcia: Takmer bez zaváhania

To, že Huwei patrí do najvyššej ligy, aj čo sa konštrukčného spracovania týka, sme sa mohli presvedčiť už pri smartfóne Huawei P9. Ten sa osvedčil aj pri dlhodobom používaní. S Huawei P10 však výrobca konštrukciu posunul ešte o úroveň vyššie. Kovové unibody telo je oblejšie, vďaka čomu sa lepšie drží v ruke. Rozdiely síce nie sú tak markantné, no určite ich vítame a považujeme ich za krok správnym smerom. Škoda len, že Huawei P10 nie je odolný voči vode, čo je vlastnosť, ktorá sa u vlajkových lodí postupne stáva štandardom.

Rozmery zariadenia sú takmer na vlas rovnaké s predchodcom, čo platí aj o hmotnosti. Aj tu sa ale nájde niekoľko podstatných rozdielov. Tým najväčším je snímač odtlačkov prstov, ktorý sa zo zadnej strany premiestnil dopredu pod displej. Navyše, už nemá štvorcový tvar ako na Huawei P9, ale je obdĺžnikový. Novinkou je aj menší 5,1-palcový displej, ktorý nahradil 5,2-palcový zobrazovací panel z Huawei P9. Chráni ho nová generácia odolného skla Gorilla Glass 5.0 s 2,5D profilom, ktorý dopĺňa ešte fólia, ktorá je profesionálne nalepená od výroby.

Problém nastane, ak ju dáte dole. Novinka totižto na naše nemilé prekvapenie nemá až tak dobre zvládnutú oleofóbnu vrstvu, ktorá by displej chránila pred mastnotou a nečistotami. Po odstránení fólie tak bude displej zachytávať viac mastnoty a nečistôt, ktoré až tak ľahko nevyčistíte. V porovnaní s inými zariadeniami je tu viditeľný a citeľný rozdiel, čo je pri zariadení s odolným sklom Gorilla Glass 5 a cenovkou na úrovni 600 eur naozaj škoda.

Rozmiestnenie ovládacích prvkov je inak štandardné. Na prednej strane nájdete kovovú mriežku telefónneho reproduktoru, prednú kameru, notifikačnú LED diódu, či už spomínaný snímač odtlačkov prstov. Napravo sa nachádza ovládanie hlasitosti a tlačidlo zapnutia. To výrobca špeciálne upravil. Jeho povrch je textúrovaný a hrany farebne odlíšené od zvyšku konštrukcie. Tlačidlá sú kovové a reagujú ukážkovo. Podľa nás sú však pri stláčaní trochu hlučné.

Všetko ostatné je záležitosťou spodnej časti zariadenia. Práve tu sa nachádza 3,5 mm audio jack, USB-C konektor aj reproduktor. Slot pre pamäťovú kartu a nanoSIM sa nachádza naľavo. Zadná strana je takisto zaujímavá. Práve tu je situovaný duálny fotoaparát, ktorý vznikol v spolupráci so svetoznámou spoločnosťou Leica. Okrem dvojice šošoviek tu ale nájdete aj duálny dvojtónový LED blesk a snímač pre infračervené zaostrovanie.

Povrchová úprava konštrukcie je v podstate rovnaká ako u predchodcu. Nami testovaný model, ktorého farebné prevedenie nesie názov Mystic Silver (mystická strieborná), má povrch upravený pieskovaním. Ten dobre odoláva zachytávaniu odtlačkov, mastnoty aj nečistôt. Huawei P10 je ale k dispozícii aj v niekoľkých ojedinelých farbách – v modrom a zelenom odtieni. Práve tie sú upravené s využitím metódy diamantového brúsenia „Hyper Diamond Cut“.

Huawei P10 je teda nanajvýš precízne zostrojené zariadenie. Kvalitu spracovania musíme pochváliť a nemáme jej v podstate čo vytknúť. Počas testovania sme nenašli žiadne chyby alebo nedostatky. Telo je pevné a všetky jeho časti do seba presne zapadajú. Čo by sme mohli označiť za menší nedostatok, ak sa to tak dá nazvať, sú hlučnejšie tlačidlá ovládania hlasitosti a zapnutia. No a trochu zamrzí aj to, že zariadenie nie je odolné voči vode.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+