MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia – iba to najlepšie

Asi iba ťažko si vieme predstaviť smartfón od Google, ktorý by po stránke pripojenia nedisponoval tými najnovšími možnosťami. Základ tvorí pripojenie k Wi-Fi so štandardom 802.11 a/b/g/n/ac s podporou dual-band pripojenia. Nechýba Bluetooth v4.2, GPS so všetkými svojimi odnožami a samozrejmosťou je v tejto kategórii aj NFC.

Okrem toho si užijete aj rýchle surfovanie v mobilných sieťach. Telefón podporuje LTE Cat9, resp. LTE Cat11 v závislosti od územia, kde je telefón distribuovaný. To znamená teoretické rýchlosti na úrovni 450/50 Mbps, resp. 600/150 Mbps.

Google Pixel_-10_výsledok

Poteší aj použitie portu USB-C, ktorý je už vo vlajkových lodiach štandardom. Nechýba ani 3,5-milimetrový port pre slúchadlá, vďaka čomu sa nebudete musieť prispôsobovať novému trendu, kedy výrobcovia tento port často vynechávajú.

Google svoj telefón vybavil aj vlastnými aplikáciami Allo a Duo, vďaka ktorým je komunikácia ešte jednoduchšia. Teda aspoň v tom prípade, ak nájdete niekoho, kto tiež tieto aplikácie používa.

Samotné používanie telefónu bolo úplne bezproblémové. Všetky druhy signálu sme prijímali v takej kvalite a intenzite, ako sme zvyknutí na iných zariadeniach. To platí aj o kvalite klasických telefonátov, ktoré boli čisté a bezproblémové, čo potvrdila aj druhá strana.

Fotoaparát – jeden z najlepších

Ak ste fanúšikmi Androidu už nejaký čas, určite si pamätáte, že Nexus smartfóny dlho nepatrili medzi tie, ktoré by dobre fotografovali. Telefóny boli skôr určené pre vývojárov a fotoaparát bol skôr nutnosťou. Zmenilo sa to vlani s príchodom smartfónov Nexus 5X a Nexus 6P. Nový Google Pixel však všetko posúva o obrovský krok vpred.

Google si uvedomuje, že fotoaparát je jednou z najdôležitejších súčastí smartfónu. Do svojho telefónu tak osadil 12MP snímač s maximálnou svetelnosťou f/2.0 a pixelmi veľkými 1,55 µm. To možno na prvý pohľad nevyrazí dych, no Google robí zázraky po softvérovej stránke.

To sa prejavuje tak na fotografiách, ako aj videu, no k tomu sa dostaneme neskôr. Fotografie sú jednoducho vynikajúce a s radosťou môžeme skonštatovať, že telefón exceluje aj v zlom osvetlení. Telefón totiž aktívne využíva režim HDR+, ktorý veľmi inteligentne a najmä rýchlo kombinuje snímky dokopy a vytvára skvelé výsledky. Iste, niekedy sa režim HDR+ aplikuje aj niekoľko sekúnd po zhotovení fotografie. Dôležité ale je, že sa neaplikuje počas snímania. Vy tak môžete bez problémov fotografovať a za pár okamihov si pozrieť výsledky v galérii.

Google Pixel_-14_výsledok

Fotografie sú jednoducho špičkové. Majú množstvo detailov, vynikajúci dynamický rozsah a ponúkajú aj živé farby. Tie sú o čosi sýtejšie ako v realite, no už viackrát sme sa presvedčili, že to vôbec nemusí byť na škodu.

Telefón sme skúšali v rôznych podmienkach a neprestával nás udivovať. Vďaka špeciálnej elektronickej stabilizácií obrazu je možné aj v horšom osvetlení použiť kratšiu uzávierku. Výsledkom je nižšie ISO a aj menej šumu na fotografiách. Tam, kde inokedy dostaneme sotva použiteľné fotografie, Google Pixel bodoval vynikajúcou expozíciou a v mnohých prípadoch takmer neexistujúcim šumom. Nie raz sa stalo, že fotografia bola svetelnejšia ako daný priestor v realite. A nestalo sa tak na úkor kvality.

Video je veľmi kontroverznou súčasťou smartfónu Google Pixel. Na jednej strane je telefón schopný produkovať skutočne kvalitné, detailné a farebné video. Na druhej strane sa ale nachádza niekedy agresívna stabilizácia, ktorá môže pôsobiť neprirodzene.

Všetko závisí od toho, ako telefón používate. Ak chcete robiť dynamické video, zrejme tu neuspejete. Niekedy totiž musíte telefón doslova presvedčiť, že ním chcete pohnúť a výsledkom je často trhnutie, ktoré na videu pôsobí neprirodzene.

Ak ale robíte jednoduché video, telefón držíte na jednom mieste a maximálne ním sledujete pomaly sa pohybujúci subjekt, výsledok stojí za to. My sme sa stabilizácii prispôsobili a natáčanie videa sa rýchlo stalo jednou z našich najobľúbenejších funkcií smartfónu.

Všetko je to naozaj o zvyku, no Google Pixel je schopný robiť fantastické fotografie a video, a to aj v náročnejších svetelných podmienkach. Je skvelé, že toto môžeme o telefóne od Google povedať, pretože v opačnom prípade by bol nekvalitný fotoaparát veľmi vážnym dôvodom, prečo si tento telefón nekúpiť. To ale nie je tento prípad a ak hľadáte skutočne kvalitný fotoaparát v smartfóne, tu si rozhodne prídete na svoje. Spravíte si aj celkom pekné selfie, teda aspoň ak budete mať na ich fotenie atraktívnejší objekt ako my. Výsledky ale nie sú nijako nadpriemerné, v tomto smere u nás stále vyhráva Samsung Galaxy S7.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+