MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Kráľ medzi smartfónmi?

Fotoaparát HTC U11 je jedným z najlepšie hodnotených v histórii spoločnosti. Dokonca sa umiestnil na prvej priečke svetoznámeho portálu DxOMark, ktorý mu v histórii svojho testovania udelil doteraz najviac bodov – viac ako v prípade Samsungu Galaxy S8 alebo Google Pixelu. Vďačiť za to má vylepšenému UltraPixel snímaču s rozlíšením 12 Mpix, ktorý je doplnený o objektív so svetelnosťou f/1.7 a optickou stabilizáciou. Navyše, doplnený je aj o rýchle zaostrovanie, ktoré využíva technológiu duálnych pixelov. To znamená, že každý pixel snímača je zároveň použitý aj pre potreby fázového zaostrovania. Vďaka tomu je zaostrovanie veľmi rýchle a na zmeny dokáže reagovať bez akýchkoľvek kompromisov. Po zotmení je síce pomalšie, no aj tak patrí k tomu NAJ čo na trhu môžete dostať.

HTC implementovalo aj niekoľko softvérových doplnkov, ktoré majú vylepšiť kvalitu záberov. Nájdete tu podporu HDR Boost, ktoré funguje pri fotení aj natáčaní videa. Vďaka nemu dokáže HTC U11 bez zdržania zaznamenať niekoľko snímkov, ktoré potom spojí do jedného kvalitnejšieho záberu. Výsledkom sú jasnejšie zábery, ktoré najmä v tmavších scénach viac vyniknú a majú menej šumu.

Z nášho testovania vyplýva, že zábery vytvorené týmto zariadením patria skutočne k tým najlepším. Výsledne snímky sú plné detailov a ponúkajú verné zachytenie farieb. Samozrejme, aj tu má fotoaparát svoje limity, no vzhľadom na to, že ide o mobilné zariadenie, tak ponúka TOP kvalitu. To platí o fotení počas dňa, ale aj v zhoršených svetelných podmienkach či v noci. O kvalitách fotoaparátu vás presvedčia aj naše testovacie fotografie.

TIP: Fotografie v originálnom rozlíšení stiahnete na tomto odkaze.

Väčšina fotografií bola vytvorená počas jasných slnečných dní. Takéto podmienky nepatria k tým najideálnejším a častokrát preveria skutočne schopnosti fotoaparátu.

Výbornou kvalitou sa môžu pochváliť aj videá, ktoré sa dajú natáčať po rozlíšenie 4K. Profesionálny nádych dodá videu pokročilá optická a elektronická stabilizácia. U11 používa tiež štvoricu mikrofónov rozmiestnených po konštrukcii. Tie umožňujú kvalitný záznam stereo zvuku, a to vrátane tzv. 3D záznamu. Ten prináša funkciu akustického zaostrenia, ktoré umožňuje priblížením videa zacieliť na požadovaný objekt a zosilniť jeho zvuky – ale len po pripojení slúchadiel. Samozrejmosťou je aj prítomnosť režimu pre natáčanie spomaleného videa a tzv. hyperlapse.

K dispozícii sú aj funkcie a režimy, ako napríklad autoportrétové video, autoportrétová panoráma (selfie pre väčie skupiny ľudí) či fotografia (selfie). Predná kamera má maximálne rozlíšenie 16 Mpix, ktoré využijete najmä v dobrých svetelných podmienkach. V podmienkach, ktoré ale nie sú veľmi ideálne, môžete prepnúť na tzv. Ultrapixelový režim, v ktorom podľa výrobcu získate až 4x vyššiu citlivosť na svetlo a teda aj lepšie snímky s menším šumom.

Samotné prostredie fotoaparátu nepatrí k tým najintuitívnejším, no časom sa dá naň zvyknúť tak, aby ste požadované funkcie a nastavenia našli rýchlo a bezproblémovo. Súčasťou softvérovej výbavy je tiež PRO režim, ktorý umožní manuálne nastavenie zaostrovania, vyváženia bielej, expozície, citlivosti ISO, času uzávierky (od 32 sekúnd po 1/8000 sekundy). Svoje nastavenia môžete následne uložiť do jedného z troch preddefinovaných profilov. Medzi tými sa dá následne rýchlo prepínať. Samozrejmosťou je aj podpora RAW.

V manuálnom režime môžete z fotografie naľavo (automatika) dostať fotografiu, ktorú vidíte napravo (manuál)

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
25.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+