MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

FOTOAPARÁT | Aj 12 Mpix stačí

Samsung sa rozhodol, že nepôjde cestou zväčšovania počtu pixelov, ale pokúsi sa vylepšiť kvalitu už existujúceho snímača (1/2.5″, veľkosť pixelov 1,4 µm). Aj preto má nový Samsung Galaxy S8 a S8+ “iba” 12 Mpix fotoaparát, ktorý však kvalitou patrí k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžete kúpiť. Vďaka pokročilej optickej stabilizácii môžete zachytiť aj veľmi pekné fotky v zhoršených svetelných podmienkach. Čo je však na škodu, je formát zachytených fotografií (4:3). Pre fotenie v tradičnom formáte 16:9 máte k dispozícii iba 9 Mpix rozlíšenie.

Pochvalu si však zaslúži už tradične výborná aplikácia fotoaparátu. Dovolíme si tvrdiť, že Samsung má jeden z najlepších automatických režimov snímania, ktorý nebudete mať potrebu možno nikdy prepnúť do profesionálneho režimu. Ak tak ale urobíte, čakajú vás bohaté možnosti úprav a nastavení snímania. Sú to nastavenia expozície, vyváženie bielej, zaostrenie, efekt, uzávierka (1/24000 až 10 sekúnd!) a ISO (50 až 800). Okrem toho si môžete zvoliť aj rozdielne meranie expozície (maticové, bodové a na stred), či oblasť zaostrovania.

V aplikácii fotoaparát okrem toho nájdete aj samostatné režimy pre panorámu, selektívne zaostrenie (všetky objekty na fotke budú ostré), pomalý pohyb (slow motion), hyperčasozberné snímanie, špeciálny režim na fotenie jedla, či virtuálnu snímku. Video môžete nahrávať v maximálnom rozlíšení 4K. Ukážky fotografií prikladáme priamo do článku, aby ste si vedeli urobiť aj vlastný názor.

Čo treba oceniť, je aj fakt, že Samsung zapracoval šošovku fotoaparátu priamo do konštrukcie, a tak z nej už nevytŕča. Je otázkou času, čo to spôsobí s odolným sklom fotoaparátu a zadným krytom, ktoré takto budú vystavené priamo povrchu, na ktorý zariadenie položíte, no my tento krok chválime. Negatívom je ale rýchlejšie ušpinenie šošovky kvôli blízkosti snímača odtlačkov.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+