MojAndroid

Vyzerá to, akoby každým mesiacom pribúdali ďalšie kauzy spoločnosti Meta. Od úniku súkromných údajov, po nedodržiavanie pravidiel Európskej únie, firma sa očividne stále z chýb nepoučila. To ale očividne doteraz používateľov neodradilo od používania známej sociálnej siete Facebook. Čísla im dokonca stúpajú. Najnovšie oznámili, že denne dosahujú až 2 miliardy aktívnych používateľov. Informuje o tom portál Gizmochina.

2023 je rok efektívnosti

Naprieč celým technologickým priemyslom máme možnosť pozorovať trend stále klesajúceho počtu zamestnancov. Spoločnosť Meta prešla nedávno veľkou reštrukturalizáciou a o svoje pozície prišlo až 11 000 zamestnancov. Rovnaké škrty sme mali možnosť vidieť aj pri Twitteri. Jeho momentálny majiteľ Elon Musk totiž zhodnotil, že na vykonávanie rovnakej práce nepotrebuje také množstvo zamestnancov.

meta
Meta | Zdroj: Facebook.com

Na druhej strane zas máme možnosť vidieť aj opačný prístup, najmä v hernom priemysle, kde si generálni riaditelia spoločností radšej uberú z platu. Samotný Mark Zuckerberg sa ale vyjadril, že rok 2023 bude “rokom efektívnosti.” Plánujú totiž naďalej znižovať počet pozícií a vyraďovať tie nepotrebné, resp. nedôležité a tie, ktoré negenerujú dostatočné množstvo zisku. Svojich zamestnancov plánuje nahradiť umelou inteligenciou. Podľa Zuckerberga by úspech v tejto oblasti značne pomohol spoločnosti.

Práve preto je informácia, že Facebook dosahuje až 2 miliardy aktívnych užívateľov denne, mierne prekvapivá. V súčasnosti totiž môžeme pozorovať trend stúpajúcej popularity Instagramu, sociálnej siete rovnako patriacej pod firmu Meta. Tá má obľubu najmä medzi mladšími ročníkmi.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
Náš tip
Zdieľate účty? Onedlho si za to priplatíte. Takto to bude Netflix kontrolovať

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+