MojAndroid

Huawei prednedávnom dostal zákaz na dodávanie 5G vybavenia pre operátorov vo Švédsku. Práve táto krajina je domovom jej rivala vo výstavbe 5G sietí, Ericssonu.

Podporu pre Huawei v rozhovore pre Financial Times, nečakane vyjadril generálny riaditeľ spoločnosti Ericsson, Borje Ekholm. Podľa neho takéto rozhodnutie obmedzuje slobodnú konkurenciu.

Huawei 5G

Presne pred mesiacom bol uvedený zoznam štyroch spoločností, ktoré majú povolené súťažiť o 5G frekvencie v tejto severskej krajine. Jednou z podmienok bolo to, aby neboli použité produkty od čínskych spoločností Huawei a ZTE. Druhá podmienka bola, vyradenie existujúcej infraštruktúry týchto dvoch spoločností do roku 2025.

Ericsson si zastáva Huawei

Ekholm ďalej hovorí, že jeho spoločnosť je postavená na príležitostiach slobodného obchodovania a dôležité je mať otvorený trh. Podľa neho sa Śvédsko odchýlilo od usmernení Európskej Únie pre bezpečné 5G siete, ktoré umožnili operátorom a regulačným orgánom podrobiť výrobcov zariadení podrobnej kontrole, bez konkrétneho zákazu akejkoľvek spoločnosti.

Ericsson

Spoločnosť Huawei sa v súčasnosti odvoláva na súde voči týmto rozhodnutiam, čo bohužiaľ spomaľuje šírenie 5G sietí pre konečných používateľov. To môže byť podľa všetkého hlavným dôvodom, prečo si Ericsson takto zastáva svoju konkurenciu.

Celkovo je Európa v porovnaní s Áziou či Severnou Amerikou, oveľa pomalšia pri prechádzaní na pokročilejšie siete. Rovnako tomu bolo aj pri príchode 4G sietí.

Náš tip
5G sieť na Slovensku: Všetko, čo by ste mali vedieť
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+