MojAndroid

Od zvolenia Donalda Trumpa za prezidenta USA vedie americká vláda obchodnú vojnu s Čínou. Na poli mobilných technológií je to hlavne boj o výstavbu mobilných sietí 5. generácie. Podľa portálu GizChina teraz americká vláda zvažuje akvizíciu Ericssonu a ďalších spoločnosti, aby znížila náskok Huawei v technológii 5G.

Huwaei 5G logo

Huawei je lídrom na trhu 5G mobilných sietí

Huawei čelí posledný rok zákazu amerického ministerstva obchodu, ktorý zakazuje predávať americké technológie tejto čínskej spoločnosti. Jeho nové smartfóny z tohto dôvodu nemajú certifikáciu Googlu a tým pádom ani Google aplikácie.

Huawei sa ale napriek tomu ďalej darí a v apríli dokonca dodal na trh viac smartfónov než konkurenčný Samsung. Na poli dodaných 5G technológií pre operátorov mu patrí podiel 28 % a vlastní zhruba 20 % 5G patentov. Táto situácia samozrejme nenecháva americkú vládu chladnou a skúša rôzne metódy ako podiel Huawei znížiť.

5G technológia v Číne

Odkúpi americká spoločnosť Cisco švédsky Ericsson?

Nedávno sa napríklad objavili informácie, že americká vláda finančne dotuje krajiny ako je Brazília, aby nakupovali 5G technológie od konkurencie Huawei. To podľa všetkého nestačí, a tak sa USA obzerajú po možnostiach, ako priamo podporiť jeho konkurenciu. Prvou možnosťou by bolo poskytovanie finančnej pomoci, daňových úľav a právnej podpory pre spoločnosti ako sú Ericsson a Nokia.

Ericsson logo

Druhou by mala byť ich priama akvizícia. Švédsky Ericsson by napríklad mohla odkúpiť americká spoločnosť Cisco. Spôsob akým by ale americká vláda k niečomu takému americké spoločnosti prinútila je nejasný. Hlavne ak to pre jednú alebo druhú stranu nebude finančne výhodné. V najbližších týždňoch by sa mala situácia okolo tohto nápadu vyjasniť.

Náš tip
Telekom: Ponuka akciových zariadení sa rozšírila viacero zaujímavých kúskov
29.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+