MojAndroid

Epidémia koronavírusu Covid-19 je na Slovensku momentálne na ústupe a pomaly sa uvoľňujú obmedzenia núdzového stavu. Vláda Slovenskej republiky pred pár dňami umožnila krátkodobe cestovanie do zahraničia a zaviedla možnosť inteligentnej karantény pri príchode na naše územie.

Samozrejme sa to nezaobišlo bez komplikácii, pretože Google a Apple načas neschválili vo svojich obchodoch aplikáciu eKaranténa. Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ale upravil niektoré pravidlá domácej karantény. Nové pravidlá platia od polnoci 27. mája.

Od DNES platí ďalšie uvoľňovanie opatrení! ✅ Teší nás, že sa spolu vraciame do "normálu" 😉👇Do kina a divadla už môžeme…

Zveřejnil(a) Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky dne Úterý 26. května 2020

Možnosť pobytu v zahraničí bez karantény sa zvyšuje na 48 hodín

Možnosť vycestovať do  Maďarska, Poľskej republiky, Českej republiky, Rakúskej republiky, Slovinskej republiky, Chorvátskej republiky, Nemeckej spolkovej republiky alebo Švajčiarskej konfederácie bez nutnosti karantény sa zvyšuje z 24 hodín na dobu 48 hodín. Dodržanie lehoty sú osoby povinné preukázať príslušníkovi policajného zboru pri hraničnej kontrole. Pokiaľ tento termín nestihnú, tak musia ísť do inteligentnej karantény a využiť k tomu aplikáciu eKaranténa.

Osoby s pobytom v Česku a Maďarsku môžu pricestovať Slovensko na 48 hodín

Výnimku z karantény dostávajú osoby s trvalým pobytom alebo prechodným pobytom na území Českej republiky, ktoré vstupujú na územie Slovenskej republiky hraničnými priechodmi medzi Slovenskou republikou a Českou republikou, alebo medzi Slovenskou republikou a Maďarskom, pokiaľ sa na území Slovenskej republiky nezdržia dlhšie ako 48 hodín. Dodržanie lehoty sú uvedené osoby povinné preukázať príslušníkovi policajného zboru pri hraničnej kontrole.

Ďalej osoby s trvalým pobytom alebo prechodným pobytom na území Maďarska, ktoré vstupujú na územie Slovenskej republiky hraničnými priechodmi medzi Slovenskou republikou a Maďarskom, alebo medzi Slovenskou republikou a Českou republikou, pokiaľ sa na území Slovenskej republiky nezdržia dlhšie ako 48 hodín. Dodržanie lehoty sú uvedené osoby povinné preukázať príslušníkovi policajného zboru pri hraničnej kontrole.

Náš tip
Narodeninová súťaž: MojAndroid má 10 rokov, vyhrajte Xiaomi Mi Tv Box S

 

28.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+