MojAndroid

Šírenie korona vírusu naberá na obrátkach vo svete a aj na Slovensku. Každý deň evidujeme nové prípady nákazy a často sa na internete stretávame s informáciami, ktoré nie sú úplne pravdivé. Presne z tohto dôvodu vznikla slovenská stránka mapa.covid.chat, ktorá ponúka predovšetkým overené informácie o aktuálnych počtoch.

Na stránke je možné nájsť aj podrobnejšie informácie

V skutočnosti ide len o jednu hlavnú stránku, ktorá nám hneď po načítaní ukáže mapu, nad ktorou sa nachádzajú aktuálne počty testovaných, potvrdených, vyliečených a úmrtí. Mapa slúži predovšetkým na informáciu, v ktorých miestach na Slovensku sa nachádza nákaza korona vírusom. Mapu je možné priblížiť a po prejdení myšou po červenej oblasti sa zobrazia presnejšie údaje o nakazených na tomto mieste.

koronavirus mapa
Mapa výskytu korona vírusu

Po presunutí sa nižšie vidíme grafy, ktoré zobrazujú aktuálne čísla. Prvý graf ukazuje počet nakazených (červená krivka) a počet vyliečených (zelená krivka) k dnešnému dňu. Druhý graf zobrazuje denný počet testovaných a potvrdených k danému dátumu.

grafy korona virus
Grafy vývoja korona vírusu

Vpravo od grafov je tabuľka, v ktorej je možnosť vidieť mesto, celkový počet nakazených, a počet potvrdených prípadov rozdelený medzi mužov a ženy. V tabuľke sa dá jednoducho orientovať pomocou vyhľadávania.

Aká je štátna stránka zaoberajúca sa korona vírusom?

Štát si pre občanov pripravil vlastnú stránku, kde občania nájdu rôzne informácie ohľadom pandémie. Môžu si tam prečítať, čo robiť ak majú príznaky, pozrieť si výsledky testov, ak boli otestovaní, novinky od štátu, počet testovaných a iné.

Štátna stránka korona vírusu
Štátna stránka o korona víruse

Stránka je plná informácií, možno až príliš. Ako keby sa informácie z rôznych kategórii snažili natlačiť na hlavnú stránku. No stránka je stále v beta verzii takže môžeme očakávať zmeny, aj keď nejaké výrazné nebudú. Každý farebný štvorec predstavuje akúsi kategóriu toho, čo vás práve môže zaujímať. Každý štvorec obsahuje tlačidlo na rozkliknutie pre viac informácií, ktoré sa nachádzajú na konkrétnej podstránke.

Páči sa nám, že stránka je responzívna a funguje. Ako sme spomínali nájdete tam opatrenia proti korona vírusu, informácie z rôznych oblastí, aj pokročilé informácie, ako chrániť seba i najbližších. Informácie sú tam prakticky pre každého, rozdelené podľa toho, v akom sektore pracuje alebo o aký sektor sa zaujíma.

Najviac sa nám páči možnosť požiadať o vyšetrenie alebo možnosť overenia testu na základe kódu, ktorý vám bude pridelený ak podstúpite testovanie. Rovnako tu nájdete aj pokyny na prípravu pred výterom. Sú podrobné a do detailov popísané, aby každého dostatočne informovali. Rovnako tu nájdete aj kontakty, či už vo forme telefónnych čísel alebo vo forme chat bota.

Dôležité informácie na záver

V spodnej časti stránky sa nachádzajú odkazy na užitočné weby a plagáty s dôležitými informáciami. Rovnako ako táto stránka, tak aj my odporúčame ostať doma, aby sme ochránili predovšetkým seba a našich blízkych a zamedzili šíreniu nákazy.

Údaje o aktuálnych číslach na Slovensku ponúka aj web covid.pgaspar.eu. Nechýba mapa Slovenska, vývojový graf prípadov a testovania. Na tejto stránke je nanajvýš možnosť pozrieť si aj celosvetové štatistiky, zobrazené taktiež v grafoch a percentuálne zastúpenie vekovej skupiny obyvateľstva pre jednotlivé obce. Ak vás informácie na týchto stránkach zaujímajú, neváhajte ich navštíviť.

Náš tip
Zostaň Zdravý: Vyskúšali sme aplikáciu, ktorá má ochrániť pred koronavírusom

22.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+