MojAndroid

Doteraz platilo, že len negatívne výsledky testov na Covid-19 boli oznamované SMS správami. Minister zdravotníctva, Marek Krajči, oznámil, že sa to zmení. O tejto skutočnosti informoval portál živé.aktuality.sk.

Náš tip
Radosť: Nový slovenský operátor láka na neobmedzené dáta za 20 eur

Pozitívne výsledky doteraz oznamoval telefonátom regionálny hygienik, negatívne boli oznámené práve SMS správami. Dôvodom zmeny je pravdepodobne rýchlo pribúdajúci počet pozitívne testovaných ľudí, čo samozrejme zvyšuje zaťaženosť hygienikov. Tí sa namiesto telefonovania môžu venovať iným, dôležitejším veciam.

Covid-19
Koronavírus Zdroj: Wikipédia

Živé ďalej informuje, že kontakty na ľudí, s ktorými bol pozitívne testovaný v kontakte, nemajú vyhľadávať len hygienici, ale má ich informovať priamo pozitívne testovaný. Bližšie detaily zatiaľ nie sú známe.

Informovanie SMS správami má urýchliť distribúciu informácií smerom k testovaným. Či už ide o pozitívny alebo negatívny výsledok.

Mobilné technológie môžu pomôcť aj v časoch Covid-19

Práve smartfóny sú akýmisi našimi spoločníkmi, ktorých máme neustále pri sebe. Okrem zábavy ich môžeme využiť aj na rýchle šírenie informácií – napríklad aj tých o výsledkoch testov na Covid-19.

A to nie je všetko. Vznikli rôzne užitočné aplikácie, ako napríklad ZostaňZdravý, ktorá má ochrániť pred koronavírusom. Google napríklad do svojich máp v najbližšej budúcnosti pridá počty pozitívnych prípadov. Zareagoval napríklad aj český Seznam, ktorého obľúbená aplikácia Mapy.cz dokáže odosielať polohu ľudí s koronavírusom a informovať tak ostatných, ktorí aplikáciu používajú.

V obchode Google Play tiež existuje množstvo aplikácií, vďaka ktorým má používateľ vždy aktuálne informácie o šírení vírusu.

Náš tip
Opýtali sme sa šéfa Samsungu: Toto sú odpovede na najčastejšie kladené otázky
9.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+