MojAndroid

Aktuálne sa na internete nachádza množstvo stránok obsahujúcich štatistiky spojené s koronavírusom. Jednou z nich je aj stránka mapa.covid.chat. Z hľadiska praktickosti by bolo dobré mať tieto dáta pokope. Presne s týmto nápadom prišiel aj Google, ktorý vo svojej aplikácii testuje ďalšiu zaujímavú funkciu.

Google testuje zobrazenie počtu nakazených v Mapách

Informácia o testovaní novej funkcie bola zverejnená na Twitteri len nedávno. Obsahom tweetu bolo aj niekoľko screenshotov. Podľa nich by sa mala nová možnosť zobraziť v menu, medzi typmi zobrazenia mapy.

Po zvolení danej možnosti by sa mal používateľovi naskytnúť pohľad na jednotlivé štáty a čísla. Zo snímok nie je jasné, či sa je po priblížení možnosť dostať k podrobnejším údajom, alebo nie.

Informácie sú získavané z viacerých zdrojov, medzi ktoré patria Wikipedia, The New York Times, Johns Hopkins University a Brihanmumbai Municipal Corporation. Táto funkcia sa netýka iba Spojených štátov amerických, pretože sú dostupné aj údaje z iných častí sveta.

google maps korona cisla

Google v poslednej dobe predstavil v aplikácii Google Mapy množstvo funkcií, ktoré by mali pomôcť informovať o aktuálnej situácii vo svete. O užitočnosti tejto funkcie sa pochybovať nedá. Žiaľ, podľa informácií na portáli androidcommunity.com, nie je táto funkcia ešte oficiálne dostupná. Nie je jasné, kedy Google s touto funkciu oficiálne príde, no o jej dostupnosti vás budeme informovať.

Náš tip
Google Maps dostáva funkciu zobrazovania semaforov
8.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+