MojAndroid

Chytré hodinky sú zaujímavou súčasťou technologického priemyslu. Pred pár rokmi by mohol človek povedať, že sa už dlho neudržia, dnes naopak dostávajú druhý dych. Zlomovým bodom je určite aj eSIM funkcionalita, ktorá teraz prišla v Samsung Galaxy Watch. Sľubnú budúcnosť pre chytré hodinky veští aj nový patent od LG. Tento výrobca sa chystá obohatiť ich o fotoaparát.

Nápad nie je nový, ale riešenie áno

Ak ste už niekedy počuli, alebo dokonca videli smartwatch s kamerou, nie je to pre vás žiadna novinka. Chytrí (aj menej chytrí) čínski obchodníci ich na stránkach ako Aliexpress alebo Wish predávajú už pár rokov. Idea chytrých hodiniek s kamerou tak nie je nič, čo by sme počuli prvýkrát.

LG však plánuje čosi, čo tu ešte nebolo. Ak by dalo objektív priamo do hodiniek, mohlo by byť fotenie s ním celkom frustrujúce. Ak sa ale objektív stane odnímateľným, bude sa dať lepšie prispôsobiť. A presne na to sa LG zameralo. Pre takýto druh fotoaparátu si pripravilo hneď dve riešenia.

Využitý bude remienok

Novým riešením od LG je použitie remienka. Prvý patent ukazuje, že kamera by mala byť umiestnená na klipke. Samotná klipka by sa potom umiestnila na remienok a rozumela si s hodinkami. Obraz by bol prenášaný priamo na displej hodiniek.

LGs-next-smartwatch-may-include-a-modular-camera

Druhý obrázok naznačuje odlišnú možnosť. Kamera by v tomto prípade bola umiestnená v jednom z dielikov náramku. Po jeho osadení by pracovala presne tak, ako očakávate. Navyše by mohla o objekte priniesť aj informácie ako počet kalórií v koláči alebo e-shop s teniskami.

LG-smartwatch-kamera-2

Čo si myslíte o takomto riešení vy? Mohlo by sa ujať na trhu? Napíšte nám svoj názor do diskusie pod článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Predaj chytrých hodiniek zaznamenal oproti minulému roku vysoký nárast
Náš tip
Huawei získal veľmi zaujímavý patent
5.1.2019
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+