MojAndroid

Čínska spoločnosť Huawei si v decembri minulého roka dala patentovať niečo, čo ešte žiadna spoločnosť nenavrhla. Ide možno o revolučný produkt, pretože by sa mohol ujať a sčasti aj nahradiť alebo pomôcť smartfónom. Patent sa týka tzv. gaming smartwatch, čo je niečo ako herné chytré hodinky.

Gestá, gestá a gestá

Všimli ste si to aj vy, ako dnešné elektronické zariadenia ponúkajú čoraz viacej gest pre ovládanie? Nový Android P by mal byť ovládaný pomocou nich, slúchadlá od Googlu tiež môžete ovládať takýmto spôsobom, aj množstvo aplikácií je založených na gestách.

Nové smart hodinky od Huaweia by mali priniesť rovnakú vlastnosť. Majiteľ by mal byť schopný ovládať ich náramkom, na ktorom by prevádzal určené gestá.

Smart hodinky by sa mali dať ovládať gestami na náramku
Smart hodinky by sa mali dať ovládať gestami na náramku

Všetko cez náramok

Náhľad patentu naznačuje, že niektoré z nich by mali byť použiteľné aj v prípade hrania hier. Napríklad nejakú tú pretekársku hru by sa malo dať ovládať jednoduchými pohybmi po náramku, alebo v prípade akčného titulu by ste mohli postavu hýbať rovnakým spôsobom. Dostupný bude aj upevniteľný náramok na vytvorenie virtuálnej klávesnice.

Virtuálna klávesnica hodiniek by mohla byť praktická v bežnom živote
Virtuálna klávesnica hodiniek by mohla byť praktická v bežnom živote

Nákresy patentu ukazujú veľa možných pohybov a gest: stláčanie, krúženie, ťukanie, trasenie a iné. Navyše sa dajú hodinky nakloniť aj vertikálne, aj horizontálne, takže každé gesto môže mať kľudne aj dve funkcie. Špekuluje sa aj o náramku so zabudovaným fotoaparátom.

Budúcnosť

Bolo by dobré, keby sa tento patent podarilo zrealizovať. Nezostal by tak iba prvkom akejsi patentovej vojny. Narozdiel od Xiaomi či Razeru, ktoré vsadili na herné smartfóny, Huawei ide odlišnou cestou, ktorá môže priniesť úspech.

29.5.2018
Zdroj: GSMArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+