MojAndroid

Spoločnosť Google má momentálne plné ruky práce s prípravou novej verzie operačného systému Android. Ten bude označený pod písmenom P, pričom prinesie zatiaľ neznámy počet noviniek. Jednou z nich by mohol byť aj vylepšený navigačný panel, ktorý sa už niekoľko rokov výraznejšie nemenil.

Náš tip
Bude sa ďalší Android volať Android Popsicle?

Zmeny sú však podľa všetkého na dosah, keďže Google uverejnil na svojom vývojárskom blogu zaujímavý screenshot. Ten bol po niekoľkých minútach ihneď odstránený, keďže odhaľoval to, čo odhaľovať nemal. Spodnú časť totiž zdobí navigačný panel s tradičnou šípkou späť a s menej tradičnou čiarou v strede, ktorá nahradila domovské tlačidlo. Tlačidlo spustenia nedávnych aplikácií sa na tomto pozmenenom navigačnom paneli nenachádza vôbec. Podľa všetkého sa tak Google snaží pozmeniť spôsob, akým je navigačný panel používaný. Je však celkom možné, že sa Android P v tomto smere inšpiruje od svojej konkurencie, systému iOS, ktorý možno ovládať jednoduchými gestami.

Pravdou však je, že nahradenie tradičných ovládacích tlačidiel gestami nedáva v systéme Android veľký zmysel. Obyčajný dotyk je totiž výrazne rýchlejší a jednoduchší, ako potiahnutie prstom po obrazovke. Stále však ide len o dohady, ktoré nie sú podložené žiadnymi dôkazmi. Google tak pokojne môže so svojim navigačným panelom zamýšľať niečo celkom iné. Taktiež môže ísť len o nejakú dizajnovú zmenu alebo novú animáciu, ktorá bude nový Android P zdobiť. Čo si však myslíte vy? Ide podľa vás len o dizajnovú zmenu alebo sa Android inšpiruje iPhonom X? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

16.4.2018
Zdroj: Androidandme

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+