MojAndroid

Patríte k používateľom, ktorí neradi aktualizujú? Či už z dôvodu, že vám súčasná verzia až príliš vyhovuje alebo pretože si nechcete zvykať na zmeny, ktoré aktualizácia prinesie. A ak ste navyše aj používateľom prehliadača Chrome, spoločnosť Google vás možno čoskoro donúti prejsť na novú verziu. Podľa portálu Android Police staršie verzie prehliadača onedlho prestanú podporovať synchronizáciu medzi zariadeniami.

Podpora končí pre verzie Chrome 48 a staršie

Google novinku oznámil na svojich oficiálnych fórach podpory. Spoločnosť v príspevku uviedla, že popri vydaní stabilnej verzie Chrome 96 skončí podpora synchronizácie medzi zariadeniami vo verziách 48 a starších. Google nadchádzajúcu zmenu potvrdil už dávnejšie pri vydaní aktualizácie pre Chrome Enterprise. Teraz čaká aj používateľov klasickej verzie prehliadača.

Teda ak prehliadač používate napríklad na počítači aj na smartfóne, po ukončení podpory sa k stránkam otvoreným na mobile nebudete môcť jednoducho vrátiť na počítači cez kartu História. Taktiež budete mať rozdielne histórie vyhľadávania či odlišné zoznamy uložených hesiel.

Google Chrome
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pre kontext, Chrome 48 bol vydaný v roku 2016. Ak ste teda za posledných 5 a viac rokov prehliadač neaktualizovali, možno je čas tak urobiť. Dizajnovo ani funkčnosťou sa odvtedy veľmi nezmenil, čiže ak nepoužívate zastaraný operačný systém, ako je Windows XP (ktorý podporuje Chrome do verzie 49), môžete pokojne aktualizovať. Na rozhodnutie máte ešte niekoľko týždňov, pokiaľ sa stabilná verzia 96 nedostane k všetkým používateľom.

Náš tip
7 miliárd ľudí minie v priemere 1,5 GB dát denne
5.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+