MojAndroid

Pred tromi týždňami sme vám priniesli výber aplikácií na dopravu, ktoré vám mali pomôcť s vyhľadaním dopravných spojení v rámci Slovenskej republiky. V prípade dovoleniek ale človek často cestuje aj do zahraničia a potrebuje pomoc s naplánovaním výletov, s ubytovaním alebo stravovaním. S týmto by mu mohol pomôcť dnešný redakčný výber Android aplikácií pre každého cestovateľa. Tentokrát ste však appky vyberali vy, naši čitatelia. Poďme sa teda pozrieť na to, čo máte v smartfóne nainštalované vy.

Mapy.cz

Mapy.cz sú dokonalou náhradou aj za takého giganta, akými sú Google Mapy. Appka českého vývojára je predovšetkým určená pre vášnivých turistov. Disponujú totiž integrovanými turistickými mapami, do ktorých komunita frekventovane pridáva nové zaujímavé miesta, ktoré by mohli turistov zaujať.

Nechýbajú tu ani riadne vyznačené turistické trasy či takzvaný “stopár”, ktorý zaznamenáva váš pokrok v ceste do cieľa. Myslíme tým počet prejdených kilometrov, najvyššiu a priemernú rýchlosť či rozdiel v nadmorskej výške. Slúžiť však môže aj ako klasická satelitná mapa či navigácia.

Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Airbnb

Nezabudnuteľné zážitky sa začínajú s Airbnb. V appke si môžete nájsť cestovateľské dobrodružstvá a nové miesta, ktoré sú ďaleko alebo aj blízko vás. Získajte tak prístup k prenájmom dovolenkových domov, novým zážitkom a miestam, ktoré môžete navštíviť kdekoľvek na svete. Rezervujte si všetko na svoju cestu alebo začnite zarábať ako hostiteľ.

Doslova si rezervujte zážitky. Zúčastnite sa na miestnych akciách, ktoré vedú domáci odborníci, či už je to na niekoľko dní alebo len na jedno popoludnie. Či už ide o koncert alebo pobyt v lese s rodinou alebo priateľmi, Airbnb je určený pre každého dobrodruha.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Uber

Uber je už klasikou medzi aplikáciami na nájdenie si spôsobu prepravy. Je to aplikácia na zdieľanie rýchleho a spoľahlivého odvozu za pár minút – vo dne či v noci. A to bez nutnosti parkovania a čakania na taxík, respektíve autobus. V appke stačí iba jedenkrát ťuknúť a požiadať o odvoz. Zaplatiť môžete jednoducho kartou a vo vybraných mestách aj hotovosťou. Či už máte namierené na letisko alebo druhý koniec mesta, Uber bude vždy poruke. Je navyše dostupný vo vyše 500 mestách po celom svete.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Trip.com

Táto appka, ktorá je v dnešnom výbere štvrtá predstavovaná, sa postará o pohodlné zabezpečenie vášho cestovania. Vybavte si ubytovanie v hociktorom hoteli, zariaďte si let či rôzne výlety. S Trip.com si môžete vyberať z obrovského množstva hotelov vo všetkých krajinách sveta. Poteší aj možnosť požičania si auta. Ak už na dané miesto vašej destinácie dorazíte, aplikácia vám poskytne šikovného sprievodcu miestnou krajinou, ktorý vás zoznámi s okolím.

Verzia: 7.5.3
Aktuálna cena: Zdarma

Visit A City

Poslednou aplikáciou na zozname appiek od vás, čitateľov, je Visit A City. Ide prakticky o ďalšieho sprievodcu mestom, v ktorom ste práve ubytovaný. Visit A City vám ukáže miesta v okolí, v ktorých sa môžete ísť zabávať alebo si jednoducho dať dobrý obed. V aplikácii si môžete nájsť presne tie miesta na navštívenie, ktoré sedia vášmu vkusu. Všetko je zadarmo a nástroj pracuje aj v offline režime.

Verzia: 3.0.75
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.75
Aktuálna cena: Zdarma

O čom by mali byť ďalšie aplikácie?

Ďakujeme vám, že ste sa s nami podelili o vami používané aplikácie pre cestovateľov. Ďalej by sme boli veľmi radi, keby ste nám pod tento článok napísali, aké aplikácie s akou tematikou by ste si priali v ďalšej, pondelkovej, časti.

Náš tip
Najlepšie aplikácie pre každého cestovateľa | Redakčný výber

Ďalšie zaujímavé výbery aplikácií:

14.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+