MojAndroid

Možne ste už zachytili, že každý týždeň budeme na našom webe zverejňovať aplikácie z rôznych kategórií. V pondelok vyberieme z danej sekcie tie najlepšie aplikácie my, pričom vy nám dáte na ďalšie appky tip do komentáru. Tie sa následne ocitnú v piatkovom článku. Tentokrát však článok z organizačných dôvodov vychádza v sobotu, snáď nám odpustíte. Keďže sme sa v pondelok bavili o najlepších Android aplikáciách, ktoré pomôžu žiakom s učením, dostali sme niekoľko tipov na šikovné appky aj od vás, za čo vám samozrejme ďakujeme. Toto máte vo vašich smartfónoch nainštalované vy.

Microsoft Math Solver

Reč je o prakticky podobnej veci, akou je v minulej časti spomínaný Photomath. Táto appka však pochádza od podstatne známejšieho vývojára, ktorým je americký gigant Microsoft. Do tejto praktickej virtuálnej kalkulačky môžete zapisovať svoje príklady ručne, pričom sa aplikácia bude snažiť danú rovnicu po vás prečítať a následne aj priniesť správny výsledok. Taktiež nesmie chýbať ani funkcia, ktorá povoľuje fotoaparátom smartfónu zosnímať matematický problém na papieri a vyhodiť naň riešenie.

Verzia: 1.0.26
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.26
Aktuálna cena: Zdarma

Todoist: To-Do List, Tasks & Reminders

Pokiaľ sa vám dosť často stáva, že zabúdate na domáce úlohy, rôzne projekty či dátumy testov a písomiek, určite vám život uľahčí aplikácia na uchovávanie pripomienok. Jednou z tých podarenejších je podľa vás Todoist. Tá ponúka jednoduché rozhranie a pokročilejšie možnosti notifikácií na jednotlivé udalosti a pripomienky. Ide pokojne aj o náhradu appky Google Kalendár, avšak niektoré funkcie vám určite môžu chýbať.

Verzia: 12.7
Aktuálna cena: Zdarma

Duolingo: Learn Languages Free

Študenti cudzích jazykov si podľa našich informácií obľúbili starú známu appku Duolingo. Tá, ako už mnohí z vás vedia, umožňuje zopakovať si prevažnú väčšinu svetových jazykov, no samozrejme je tu aj možnosť naučiť sa úplne nový jazyk ako úplný začiatočník. V takom prípade dostanete lekcie, akoby ste boli prvákom základnej školy. Po úspešných testoch, ktoré si preveria, čo ste sa vlastne naučili, sa dostanete na vyššie úrovne, kde je už náročnosť vyššia, no úroveň zábavy neklesá.

School (Škola) – Študujúci Asistent

Poslednou, vami používanou, appkou je School. Reč je o praktickom asistentovi školáka alebo študenta, ktorý umožňuje zriadiť si rozvrh hodín, ukladať si pripomienky na nadchádzajúce testy a domáce úlohy či dokonca vyhradiť si určitý čas na učenie a omnoho viac. Navyše, všetko je prítomné naraz v jednej aplikácii s príjemným používateľským prostredím.

O čom by sme mali písať ďalej?

Toto bol náš výber aplikácii pre školákov od vás. Pokiaľ máte návrh na tému ďalšieho dielu, určite nám ho napíšte dolu do komentárov. Aplikácie to môžu byť s hocijakým zámerom, ktorý príde vám a aj nám vcelku zaujímavý a bude stáť za napísanie.

8.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+