MojAndroid

Možne ste už počuli, že každý týždeň budeme na našom webe zverejňovať aplikácie z rôznych kategórií. V pondelok vyberieme z danej sekcie tie najlepšie aplikácie my, pričom vy nám dáte na ďalšie appky tip do komentáru. Tie sa následne ocitnú v piatkovom článku. Keďže sme sa v pondelok bavili o najlepších Android aplikáciách pre rôzne typy dopravy, dostali sme niekoľko tipov na šikovné appky aj od vás, za čo vám samozrejme ďakujeme. Toto máte vo vašich smartfónoch nainštalované vy.

CG Transit

CG Transit umožňuje offline vyhľadávanie v cestovnom poriadku vlakov, autobusov a všeobecnej MHD na Slovensku a v Čechách. Dostupnosť offline predstavuje obrovskú výhodu nielen pre používateľov s veľmi obmedzeným prístupom k mobilnej dátovej sieti. Hodí sa všetkým, ktorí potrebujú často a hlavne rýchlo vyhľadávať spoje vo svojom okolí. Taktiež to predstavuje výhodu pre tých, ktorý už cestujú, majú slabý signál a potrebovali by nájsť si spôsob dopravy na cieľové miesto.

Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma

HOPIN

Cestujte s HOPIN aplikáciou jednoduchšie. Online si objednáte taxík, luxusnú limuzínu a pozriete si aktuálnu polohu MHD či grafikon a cestovný poriadok. Veľmi obľúbená dopravná aplikácia na Slovensku, ktorú si stiahlo už cez 500 000 používateľov, ponúka viacero profilov, pričom profily Limo a MHD zatiaľ využijete iba v hlavnom meste.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

UBIAN

S appkou UBIAN máte po ruke všetky cestovné poriadky a na svoju dopravnú kartu si môžete dobiť kredit či kúpiť časový lístok. Sledujete svoj aktuálny zostatok na dopravnej karte ako aj platnosť časového lístka či električenky. Lístky je možné zakúpiť aj pomocou odoslania SMS správy.

Antik Smartway

Smart City, alebo aj inteligentné mesto je čoraz viac spomínanou témou. K nej patrí taktiež “bikesharing”. Jednoducho povedané, ide o verejnú požičovňu bicyklov s veľmi “smart” riešením. Služba je dostupná v mestách Košice, Trebišov, Moldava nad Bodvou a Poprad.

Ak chcete využívať služby bikesharingu, musíte si do svojho smartfónu stiahnuť aplikáciu ANTIK Smartway, ktorá vám povolí využívať služby. V aplikácii jednoducho naskenujete QR kód, ktorý sa nachádza pod sedadlom bicykla. Do appky je integrovaný systém AntikPay, ktorý si neustále dobíjate peniazmi z vašej debetnej karty.

Toto bol zoznam vami používaných aplikácií. O týždeň sa dočkáte ďalšieho dielu takýchto výberov, avšak samozrejme s inou tématikou. Dolu v komentároch môžete taktiež navrhnúť, o aké druhy aplikácií by sme sa mohli v budúcnosti zaujímať.

24.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+