MojAndroid

Možne ste už počuli, že každý týždeň budeme na našom webe zverejňovať aplikácie z rôznych kategórií. V pondelok vyberieme z danej sekcie tie najlepšie aplikácie my, pričom vy nám dáte na ďalšie appky tip do komentáru. Tie sa následne ocitnú v piatkovom článku. Keďže sme sa v pondelok bavili o najlepších Android aplikáciách na sledovanie nočnej oblohy, dostali sme niekoľko tipov na šikovné appky aj od vás, za čo vám samozrejme ďakujeme. Toto máte vo vašich smartfónoch nainštalované vy.

Solar System Scope

Prvou aplikáciou ne zozname, ktorú odporúčate vy je Solar System Scope. Reč je o aplikácii slovenského pôvodu, ktorá vám dá nejaké tie základné, ale aj pokročilé informácie o vesmíre, respektíve našej blízkej slnečnej sústave. V aplikácii uvidíte množstvo pohľadov na slnečnú sústavu a taktiež je možné spustiť simulácie, ako planéty obiehajú okolo Slnka.

Prístupná je 3D encyklopédia, ktorá stručne zdôrazní fakty nielen o Zemi, ale aj o ďalších susedných planétach. Appka dovolí taktiež spraviť si z vášho smartfónu mobilné virtuálne observatórium. Stačí namieriť telefón k oblohe a Solar System Scope popíše, na čo sa práve pozeráte.

Verzia: 3.0.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.7
Aktuálna cena: Zdarma

Star Tracker

Star Tracker je ďalšou aplikáciou na sledovanie nočnej oblohy, respektíve hviezd na nej. Táto šikovná appka však pracuje čisto offline, rozpozná všetky známe objekty zemskej nočnej oblohy a cez 8 000 voľným okom viditeľných hviezd. Využíva pritom satelity GPS a rôzne citlivé senzory mobilného telefónu, preto vývojár odporúča vybrať zariadenie z akéhokoľvek obalu s magnetom. Obloha aplikácie je samozrejme vo vysokom rozlíšení, takže si ju užijete prakticky na hociktorom smartfóne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Star Chart

Ďalšou vami odporúčanou podobnou aplikáciou je Star Chart. Používa ju cez 30 miliónov používateľov po celom svete, pričom si appka zachováva pozitívne hodnotenia. Star Chart je vlastne mobilné planetárium, ktoré robí konkurenciu mnohým ďalším nami nedávno spomínaným aplikáciám. Ide o akési oko do vesmíru, ktoré je ukryté vo vašom Android smartfóne. Je už len na samotnom používateľovi, pre ktoré planetárium sa rozhodne a toto určite stojí za vyskúšanie.

My Moon Phase

Poslednou aplikáciou na tomto piatkovom zozname je My Moon Phase. Ide o praktický a jednoduchý kalendár mesačných fáz, ktorý využijú najmä milovníci nočnej fotografie. Keďže náš mesiac zvykne v noci poriadne ožiariť oblohu, musia sa mu fotografovia vyhýbať, keďže takýmto spôsobom parádnu fotku hviezd nezachytia.

Skôr sa musia zaujímať o fotenie v období, kedy je mesiac v nove. Toto všetko si dokážu skontrolovať práve v My Moon Phase. Appka okrem dátumu, kedy bude mesiac na oblohe prezradí, v akej fáze bude a tiež kedy zapadne za obzor. Sledovať je možné aj čas východu a západu slnka. Na záver poteší aj príjemný a moderný Material dizajn rozhrania.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Toto bol zoznam vami používaných aplikácií na sledovanie nočnej oblohy. O týždeň samozrejme s našim seriálom pokračujeme, pričom tému výberu môžete určiť aj vy dolu v diskusii. Tak dúfame, že sa vám nejaká appka z výberu nakoniec aj zapáči natoľko, že sa rozhodnete pre jej inštaláciu.

Ďalšie články zo seriálu:

31.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+