MojAndroid

Žiaci základných a stredných škôl si dnes mohli aspoň na chvíľu vďaka polročným prázdninám oddýchnuť od učenia. Už zajtra ich ale čaká začiatok druhej polovice školského roka a často aj snaha opraviť polročné vysvedčenie. K tomu by im mohol pomôcť náš redakčný výber aplikácií na učenie. Výber je vhodný pre žiakov základných škôl a stredoškolákov.

PhotoMath

Predmet, ktorý väčšine žiakov robí najčastejšie problémy, je určite matematika. Aplikácia PhotoMath by sa mohla nazývať aj ťahákom, ale okrem výsledku matematických príkladov dokáže zrozumiteľne vysvetliť aj postup riešenia. Po spustení aplikácie si vyberiete jazyk, zaregistrujete sa a potvrdíte, či ste študent, rodič alebo učiteľ. Následne sa objaví rozhranie podobné tomu v aplikácií Fotoaparát. PhotoMath totiž umožňuje naskenovať riešený matematický príklad fotoaparátom smartfónu.

Príklad je nutné oskenovať v presne vyznačenom zornom poli. Nemusí sa však vždy podariť, pre takýto prípad je k dispozícii šikovná kalkulačka, ktorou príklad manuálne prepíšete. Aplikácia následne vypočíta výsledok príkladu. Kliknutím na červené tlačidlo pod výsledkom sa zobrazia kroky riešenia. Zároveň si môžete vybrať aj spôsob riešenia. Pokiaľ mu nerozumiete, tak si ho necháte vysvetliť popiskami kliknutím na tlačidlo Vysvetliť kroky. Aplikácia nemusí poznať riešenia všetkých príkladov, ale vo väčšine prípadov je úspešná.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Speaky

Jedným z najdôležitejších predmetov na školách je výučba cudzieho jazyka, či už ide o angličtinu, nemčinu, francúzštinu alebo iný jazyk. V Google Play na ich výuku nájdete veľké množstvo aplikácií so slovníkmi alebo najčastejšie používanými frázami. Najlepším spôsobom výučby je ale priama konverzácia v cudzom jazyku s iným človekom. Tú žiakom sprostredkuje aplikácia Speaky.

K vytvoreniu účtu v aplikácii môžete využiť váš Google alebo Facebook účet. Následne si vytvoríte profil s vaším menom, vekom, národnosťou a jazykom, ktorý chcete praktikovať. Voliteľne môžete pridať aj svoj avatar. Po vytvorení prejdete malým testom vašich jazykových zručností, aby vám Speaky priradil jazykovú úroveň. Potom si už len z ponuky vyberiete osobu, ktorá sa chce zdokonalovať v rovnakom jazyku. Rovnako tak si vás môže vybrať iná osoba. Po prijatí pozvánky ku konverzácii už spolu komunikujete rovnakým spôsobom ako v klasických chatovacích aplikáciách. Na novú správu vás Speaky vždy upozorní notifikáciou.

Verzia: 11.0.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 11.0.5
Aktuálna cena: Zdarma

Historický kalendár

Táto aplikácia je vhodná nielen pre žiakov, ale pre každého človeka, ktorý chce mať aspoň elementárnu znalosť histórie. Aplikácia funguje ako klasický kalendár. Každý deň vám predloží historické udalosti, ktoré sa v tento deň odohrali. Zároveň v nej nájdete zoznam narodení a úmrtí významných osobností v aktuálny deň. Pokiaľ vás zaujímajú historické udalosti v iný deň roku, stačí prehodiť dátum v hornom pravom rohu aplikácie.

Samozrejmosťou sú aj každodenné notifikácie. Historický kalendár má dokonca položku Diár, kde si môžete uložiť zaujímavé udalosti. A pokiaľ ste si svojimi vedomosťami istí, tak je k dispozícii jednoduchý kvíz. Kalendár vie fungovať v online aj offline režime. V nastaveniach je prítomný populárny tmavý režim a možnosť odstrániť reklamy za poplatok.

Verzia: 5.1.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.1.7
Aktuálna cena: Zdarma

Fyzikálne zákony

Jedným za najnáročnejších študijných predmetov je jednoznačne Fyzika. Strašiakom pre žiakov bývajú nielen výpočty, ale aj teoretická časť. S ňou vám môže pomôcť jednoduchá aplikácia Fyzikálne zákony, ktorej špecializácia je jasná už z jej názvu. Jednotlivé fyzikálne zákony sa snaží vysvetliť čo najzrozumiteľnejšou formou. Okrem textového popisu sú k dispozícii aj ilustračné obrázky a v niektorých prípadoch aj video. Rovnice k jednotlivým zákonom sú k dispozícii na stiahnutie vo forme obrázkov v Galérii.

Verzia: 8.5.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 8.5.4
Aktuálna cena: Zdarma

Maturita

Posledná vybraná aplikácia poslúži hlavne budúcim maturantom. Je vhodná ale aj pre ľudí, ktorí majú po maturite a chcú si osviežiť svoje vedomosti. K dispozícii je všetkých 30 maturitných otázok z väčšiny predmetov. A to dokonca vrátane Katolíckého náboženstva, Náuky o spoločnosti alebo Čitateľského denníka.

Pri každom predmete vidíte, ktorú maturitnú otázku ste naposledy prezerali. Otázky sú čisto v textovej forme v plnom znení. Možnosťou je i nastavenie vlastnej farby pozadia a textu. Aby vás pri štúdiu nerušilo prostredie smartfónu, stačí v nastaveniach zapnúť zobrazenie na plnú obrazovku. Pre rýchle vyhľadanie témy aj s návrhmi slúži tlačidlo lupy.

Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma

A čo používate na učenie vy?

Pokiaľ ste žiakom základnej alebo strednej školy a poznáte mobilnú aplikáciu, ktorá vám pomohla pri učení, tak sa o ňu môžete podeliť v diskusii.

4.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+