MojAndroid

Pred tromi týždňami sme vám priniesli výber aplikácií pre dopravu, ktoré vám mali pomôcť s vyhľadaním dopravných spojení v rámci Slovenskej republiky. V prípade dovoleniek ale človek často cestuje aj do zahraničia a potrebuje pomoc s naplánovaním výletov, ubytovaním alebo stravovaním. S týmto by mu mohol pomôcť dnešný redakčný výber Android aplikácií pre každého cestovateľa.

TripAdvisor

Pred každou dovolenkou si človek naplánuje aktivity, ktoré chce počas dovolenky vykonať. Môže ísť o športovú činnosť, návštevu pamiatok, múzeí, divadiel alebo relax v bazénoch a wellness centrách. Pre výber takejto aktivity je už dlhé roky najlepším riešením aplikácia TripAdvisor. Vďaka miliónom stabilných používateľov v nej máte k dispozícii objektívne hodnotenie hotelov, reštaurácií, zábavných parkov alebo kultúrnych pamiatok vo všetkých mestách.

Do aplikácie sa môžete prihlásiť cez svoj Google a Facebook účet, čím sa elegantne vyhnete dlhšej registrácii. Ako prvé je potrebné zadať cieľovú destináciu, čo väčšinou znamená názov mesta. Následne sa vám zobrazí ponuka aktivít, pamiatok a atrakcií, ktoré môžete v danom meste navštíviť. Z každej vidíte hodnotenie, komentáre, fotografie aj ceny. Dobrou funkciou je plánovač výletov, kde si pridáte všetko, čo chcete navštíviť. Výlety sú dostupné aj v offline režime bez internetového pripojenia. Aplikácia ponúka dokonca zoznam hotelov, reštaurácií alebo ponuku leteckých spojení do danej destinácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Booking.com

Pretože dovolenky často netrvajú len jeden deň, prichádza otázka ubytovania. V obchode Google Play je viacero aplikácií, ktoré umožňujú rezerváciu ubytovania v hoteloch, penziónoch alebo ubytovniach. Tou najrozšírenejšou s najväčšou podporou hotelov, vrátane slovenských, je jednoznačne aplikácia internetovej stránky Booking.com. Po prihlásení sa do aplikácie si jednoducho vyberiete miesto, dátum ubytovania a počet osôb, ktoré chcete ubytovať.

Následne sa vám zobrazí ponuka hotelov a ubytovní, ktoré si môžete zoradiť podľa hodnotenia zákazníkov, ceny alebo kombinácie obidvoch faktorov. Pri každom hoteli vidíte fotografie jeho exteriéru a izieb, zoznam vecí, ktoré izby obsahujú, možnosti stravovania a hodnotenia návštevníkov. K rezervácii izby je nutné zadať číslo kreditnej karty. Niektoré vyžadujú platbu vopred, zálohu alebo zaplatenie až pri príchode. Zaplatiť sa dá priamo v aplikácii a na recepcii potom stačí ukázať platbu v aplikácii. Booking.com ponúka aj možnosť rezervácie prenájmu automobilu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Foursquare

Väčšina ľudí nechce byť na dovolenke odkázaná len na kuchyňu hotela, v ktorom sú ubytovaní. Chce ochutnať miestnu gastronómiu a špeciality alebo si zájsť na romantickú večeru do kvalitnej reštaurácie. S tým im môže pomôcť sociálna aplikácia Foursquare. Reštaurácie, kaviarne či krčmy hodnotia v aplikácii len zákazníci transparentným spôsobom a nemusíte sa báť, že by vám ponúkala platenú reklamu od gastro podnikov.

V aplikácii sa vám po zadaní destinácie zobrazí zoznam podnikov s najvyšším hodnotením. Zákazníci hodnotia podniky buď kladne, priemerne alebo záporne. Pri každom podniku potom vidíte komentáre zákazníkov, fotografie interiéru, otváracie hodiny, podporu Wi-Fi pripojenia, možnosti platieb alebo obsadenosť v jednotlivých hodinách. Pokiaľ to podnik umožňuje, môžete si rezervovať miesto telefonicky alebo emailom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Mapy

V obchode Google Play je k dispozícii množstvo navigácií a máp typu Sygic, ktoré poslúžia hlavne pre navigáciu automobilu. Pri pešej chôdzi sú ale najjednoduchším a najlacnejším riešením Google Mapy. Ich mapové podklady patria k najlepším na svete a sú pravidelne aktualizované. Už niekoľko rokov je  možné si ich bezplatne uložiť pre vybranú oblasť aj do offline režimu. Výbornou funkciou sú aj satelitné snímky alebo virtuálna prechádzka v Street View, ak potrebujete vizuálnu pomôcku, aby ste sa zorientovali.

Samozrejmosťou sú aj podrobné popisky verejných miest, nemocníc, úradov, obchodov, hotelov alebo reštaurácií. Pri hlasovej navigácii je možné vybrať typy prepravy. Pokiaľ máte navyše nainštalovanú aplikáciu Google Fotky a v nej nastavené automatické ukladanie fotografií, tak v spolupráci s Google Mapami poslúžia ako cestovateľský fotodenník.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Prekladač Google

Návšteva zahraničných miest počas dovolenky niekedy prináša problém jazykovej bariéry. Síce je angličtina druhým jazykom väčšiny ľudí, no občas je nutné komunikovať alebo čítať popisky aj v iných jazykoch. V tomto prípade je často najbežnejším a aj najlepším riešením Prekladač Google. Ten umožní preklad medzi 103 svetovými jazykmi a z toho až pri 59 jazykoch aj v offline režime.

Jazykové balíčky, ktoré majú byť uložené pre prípad chýbajúceho internetového pripojenia, si vyberiete jednoduchým kliknutím. Text, ktorý chcete preložiť do vybraného jazyka, môžete zadať ručne, rukopisom alebo hlasom. Popisky alebo tabule je možné nasnímať fotoaparátom a následne preložiť. Pri 32 jazykoch je možnosť režimu konverzácie, čo znamená obojsmerný okamžitý preklad reči. Zaujímavé preložené frázy alebo vety si môžete uložiť do obľúbených.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Podeľte sa s vašimi tipmi na cestovateľské aplikácie

Pokiaľ ste počas dovolenky alebo pracovnej cesty využívali podobné mobilné cestovateľské aplikácie, tak sa o ne môžete podeliť v diskusii alebo na našom facebookovom profile. Môžete to byť hocijaká aplikácia, ktorá vám vaše cesty zjednodušila alebo spríjemnila.

Náš tip
Samsung prekvapil na Oscaroch skladacím smartfónom Galaxy Z Flip

 

10.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+