MojAndroid

Ponuka aplikácií dostupných pre rôzne platformy je čoraz väčšia a rozširuje sa každým dňom. Tak, ako narastá trh s aplikáciami, narastá aj čas strávený ich používaním. To značí, že v dnešných časoch nám aplikácie zaberú oveľa viac času, ako predtým. V tomto článku vám prinášame súhrn štatistík, týkajúcich sa používania aplikácií zverejnených na portáli appannie.com.

Dĺžka času stráveného používaním rôznych aplikácií narástla až o 30 %. V Indii je percento niekoľkokrát väčšie.

V aktuálnej situácii, kedy trávime doma podstatne viac času, máme priestor venovať sa aj nášmu smartfónu a sociálnym sieťam. Nové údaje za prvý štvrťrok 2021 naznačujú, že používatelia trávia používaním smartfónu viac času, ako kedykoľvek predtým.

apannie cas straveny pouzivanim aplikacii
Čas strávený používaním aplikácií | Zdroj: appannie.com

Na globálnej úrovni, bol priemerný čas strávený používaním smartfónu 4,2 hodiny denne, čo je až o 30% viac, ako v predošlých dvoch rokoch. Najväčší nárast bol zaznamenaný v Indii. Tam používatelia strávili v 1. štvrťroku 2021 v aplikáciách o 80% viac času, ako v 1. štvrťroku 2019.

Najväčší úspech zožala aplikácia Signal

Čo sa týka najsťahovanejších a najpoužívanejších aplikácií na základe medzikvartálenho nárastu, má každý trh svojich vlastných favoritov. Najväčšiemu úspechu sa však môže tešiť aplikácia Signal, ktorá je v Spojených štátoch štvrtá a v Spojenom kráľovstve, Francúzsku a Nemecku prvá.

apannie najpouzivanejsie aplikacie
Najpoužívanejšie aplikácie na základe medzikvartálneho nárastu | Zdroj: appannie.com

V Číne je na prvej priečke TikTok a v Japonsku aplikácia PayPay, ktorá umožňuje používateľom vykonávať platby pomocou vytvorených QR kódov. Všeobecne zaznamenali nárast predovšetkým komunukačné aplikácie.

Rebríček hier má svojho jednoznačného víťaza

V rámci takmer všetkých trhov sa v prvej päťke umiestnila hra High Heels, za ktorej popularitu môže sociálna sieť TikTok, nakoľko v nej bola táto hra pomerne dosť propagovaná.

apnannie najpouzovanejsie hry
Najpoužívanejšie hry na základe medzikvartálneho nárastu | Zdroj: appannie.com

Ďalším zaujímavým faktom je umiestnenie titulu Crash Bandicoot: On The Run!. Hra bola v Obchode Play sprístupnená 25. marca. Za dobu niekoľkých dní si ju stihlo stiahnuť už viac ako 21 miliónov používateľov. Práve vďaka svojej popularite sa dostala na prvé miesto v Nemecku a na druhé miesto v USA. Veľkému úspechu sa teší aj hra DOP 2: Delete One Part. Tej patrí prvá priečka v Rusku, druhá v Nemecku a tretia vo Francúzsku.

Náš tip
Facebook predstavil odpoveď na Clubhouse. Nazýva sa Hotline

 

9.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+