MojAndroid

Aplikácie od spoločnosti Google sa nachádzajú v takmer každom smartfóne. Výnimkou je práve čínsky výrobca Huawei, ktorý mal nezhody s americkou spoločnosťou. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo používatelia smartfónov značky Huawei nemôžu používať žiadne oficiálne aplikácie od Googlu. V zdroji od portálu HuaweiCentral sme sa dozvedeli o novinke, ku ktorej sa spoločnosť v posledných dňoch vyjadrila.

Ako to bude s Google aplikáciami po nainštalovaní EMUI 12?

Na sociálnej sieti Twitter jeden z používateľov zverejnil príspevok, v ktorom sa pýtal na mobilné služby od spoločnosti Google pre novinku, Huawei P50 Pro. Spoločnosť po tom, ako odstránila spomínaný príspevok z webu napísala správu s vyjadrením.

V správe je spomenuté, že najnovší model P50 Pro nebude obsahovať žiadne služby od amerického giganta. Dôvodom je príchod smartfónu na trh už s vlastným operačným systémom od čínskeho výrobcu s názvom HarmonyOS.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Táto správa v podstate potvrdila to, že najnovšia nadstavba EMUI 12 pre tie Huawei smartfóny, ktoré majú operačný systém Android, je postavená na základoch HarmonyOS. Nadstavba EMUI 12 už je aktuálne dostupná aj pre tieto staršie modely smartfónov:

  1. Huawei P30
  2. Huawei P30 Pro
  3. Huawei Mate 20
  4. Huawei Mate 20 Pro
  5. Huawei Mate 20 RS

Používatelia týchto zariadení sa doposiaľ nesťažovali na problémy so službami Google. V podstate všetky zariadenia, ktoré bežia na staršom systéme EMUI 11 by nemali mať problém s aktualizovaním na novšiu verziu.

Medzi EMUI 12 a HarmonyOS v podstate nenájdete veľa rozdielov, no smartfóny staršie ako Huawei P30 Pro s nadstavbou EMUI majú stále, ako jediné plne dostupné Google služby.

Samozrejme EMUI 12 prinesie aj niekoľko nových funkcií, ako napríklad nový vzhľad ovládacieho panelu a taktiež aj vylepšený panel s notifikáciami. Spoločnosť nezabudla do novej verzie nadstavby pribaliť aj nové animácie pre aplikácie a ďalšie zmeny, ktoré určite zlepšia dojmy z každodenného používania smartfónu.

Náš tip
Privítali by ste návrat Smart Roadshow do vášho mesta? | Prieskum

15.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+