MojAndroid

HarmonyOS poznáme už viac než dva roky, avšak za celú tú dobu neopustil Čínu. To by sa už malo zmeniť v priebehu budúceho roka. Očakávať ho môžete na veľkom množstve zariadení vyššej i strednej triedy. Správu priniesol portál Gizchina.

HarmonyOS bude celosvetový už na ďalší rok

V Číne si Huawei vybudoval slušný počet zariadení vo svojom ekosystéme, ktoré sú poháňané novým operačným systémom HarmonyOS. Rumunský novinár nedávno vyspovedal Derka Yu, ktorý je manažér pre Strednú a Východnú Európu, Severnú Kanadu a Turecko. V tomto rozhovore Derek priznal, že už budúci rok by mohol tento čínsky gigant vydať operačný systém Harmony pre celý svet.

HarmonyOS v Európe stále nie je dostupný | Zdroj: HuaweiCentral.com

V súčasnosti je tento systém dostupný už pre viac ako 140 zariadení – smartfóny, tablety a iná inteligentná elektronika. Už teraz má tento systém viac než 100 miliónov používateľov.

HarmonyOS bol prvýkrát predstavený v Číne, v roku 2019. Tento rok bola predstavená už tretia verzia spomínaného operačného systému. Beta testovanie je naplánované na prvý štvrťrok 2022.

Je viac ako pravdepodobné, že západné krajiny sa beta testu nezúčastnia, ale mohli by dostať plnú verziu v priebehu budúceho roka. Nakoniec, Derek Yu to aj sám povedal, že HarmonyOS 3.0 bol primárne navrhnutý pre čínsku skupinu používateľov. Budeme vás informovať.

Náš tip
Google predstavil novinky v Androide. Nové widgety, bezpečnosť a oveľa viac
4.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+