MojAndroid

Spoločnosť Google zverejnila na svojom blogu novinky v systéme Android, ktorými chce potešiť jeho používateľov pred blížiacimi sa sviatkami. Týkajú sa hlavne zabezpečenia a personalizácie.

Family Bell

Family Bell slúži na personalizáciu pripomienok pre všetkých členov vašej rodiny. Umožní nastaviť pripomienku tak, aby zvonila na jednom z vašich Android smartfónov, domácom reproduktore alebo inteligentnom displeji. Rôzne typy zvonenia vám pomôžu s naplánovanými rutinami počas dňa. Napríklad vyzdvihnúť vaše deti zo športového tréningu alebo ísť spať v daný čas.

Členovia rodiny si tiež budú môcť nastaviť zvončeky na svojich vlastných zariadeniach, aby si tiež mohli udržať prehľad o svojich individuálnych cieľoch. Počas sviatkov funkcia navrhuje zvončeky pre nové aktivity, ako je polievanie stromu, rodinný filmový večer alebo dobrovoľníctvo na podporu miestnej veci. Funkcia Family Bell sa dá jednoducho upravovať, spravovať a prispôsobovať z jedného zariadenia.

Viac widgetov pre Google aplikácie

Google prináša do systému tri nové widgety, ktoré si môžete užiť počas týchto sviatkov:

  • Vďaka novému widgetu pre Knihy Google Play budete mať knihy pre sviatky viac poruke, z widgetu získate prístup k celej svojej knižnici kníh a môžete s jeho pomocou sledovať priebeh svojej audioknihy.
  • S novým widgetom YouTube Music si budete môcť vychutnať vianočné pesničky. Vďaka widgetu sú ovládacie prvky prehrávania a naposledy prehrávané skladby umiestnené priamo na vašej ploche.
  • Nový widget Google  Fotky  Ľudia a domáci miláčikovia, ktorá bude prístupná budúci týždeň, umiestni vašu rodinu na vašu plochu. Jednoducho vyberte niekoľko tvárí a vhodný rám, potom sa miniaplikácia postará o zvyšok a ozdobí vašu domovskú obrazovku vašimi najbližšími a najdrahšími.

Slávnostné spomienky

V Google fotkách sa objaví nový typ spomienok, ktoré vám pripomenú oslavy a sviatky z vašej minulosti . Tieto spomienky sa objavia v mriežke vašich fotografií a budú obsahovať  výber fotografií a videí zo sviatkov, ako je Silvester, Halloween, narodeniny alebo promócie. Ovládacie prvky vám samozrejme umožnia premenovať, prispôsobiť, opraviť alebo dokonca odstrániť tieto spomienky z vašej mriežky fotografií.

Slávnostné spomienky v Google Fotkách | Zdroj: blog.google.com

Novinky v Android Auto

V Android Auto pribudne možnosť jeho automatického spustenia, keď pripojíte svoj Android smartfón ku kompatibilnému autu. S možnosťami inteligentnej odpovede budete môcť jednoduchšie odpovedať na textovú správu pomocou Google Asistenta. Budete môcť počúvať svoju obľúbenú hudbu jediným klepnutím na nové tlačidlo vždy zapnutého prehrávania priamo na domovskej obrazovke.

Hlasové ovládanie v Android Auto | Zdroj: blog.google.com

Váš hlas môžete využiť aj na rýchlejšie vyhľadávanie hudby v multimediálnych aplikáciách. Postačí klepnúť na novú ikonu vyhľadávania a vysloviť svojho obľúbeného interpreta alebo skladbu pre jeho počúvanie. Vo vybraných krajinách budete môcť použiť vybrané smartfóny ( Google Pixel 6 alebo Samsung Galaxy S21) ako digitálny kľúč pre odomknutie, zamknutie alebo naštartovanie kompatibilných áut ( napr. značky BMW).

Nové možnosti povolení aplikácií

Vďaka automatickému resetovaniu povolení v systéme Android vaše zariadenie automaticky vypne povolenia, ktoré aplikáciám umožňujú pristupovať k údajom alebo vykonávať akcie vo vašom mene, pre stiahnuté aplikácie, ktoré ste nejaký čas nepoužili. Povolenia môžete kedykoľvek znova zapnúť, buď opätovným otvorením aplikácie alebo cez ponuku nastavení. Funkcia bude dostupná na zariadeniach so systémom Android 6.0 alebo vyšším.

Náš tip
Vianoce 2021: Tipy na najlepšie Bluetooth slúchadlá pod stromček
3.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+