MojAndroid

Minulý rok sa po predstavení vlajkových smartfónov Google Pixel 2 a Pixel 2 XL objavilo viacero alternatívnych launcherov, ktoré kopírovali ich vzhľad používateľského rozhrania. Okrem tradičných aplikácií z Google Play ako je Action Launcher to bol hlavne Rootless Pixel Launcher od člena XDA developers s prezývkou AmirZ, ktorý bol vlastne portom launcheru zo smartfónu Google Pixel 2. Bez problémov ste si ho mohli nainštalovať na iný android telefón bez nutnosti “rootu.”

Náš tip
Nainštalujte si Android P Launcher na akékoľvek zariadenie s Androidom Oreo | NÁVOD

Android Go Launcher

A práve spomínaný AmirZ teraz prináša špeciálnu Android Go verziu svojho populárneho launcheru. Tá je, ako už názov napovedá, určená pre telefóny programu Android Go. Môžete ju však využiť na akomkoľvek Android smartfóne.

Android Go je odľahčená verzia systému Android od spoločnosti Google, ktorá ma za úlohu priniesť systém na lacné a menej výkonné telefóny s pamäťou nižšou ako 1 GB RAM. Spoločnosť pre tieto zariadenia vydáva aj špeciálne verzie svojich aplikácií ako Youtube Go alebo Google Mapy Go.

Nový Android Go Launcher prináša na tieto zariadenia všetky známe a potrebné funkcie. Nechýba možnosť 4×4 mriežky na domácej obrazovke alebo vypnutie widgetov, resp. notifikačných bodiek pre zrýchlenie prostredia. Launcher stiahnete na nasledujúcom odkaze.

Poznámka: “AOSP” je klasická verzia aplikácie Rootless Pixel Launcher a “L3GO” je jeho Android Go verzia.

Stiahnuť alternatívny Android Go Launcher!

6.4.2018
Zdroj: XDA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+