MojAndroid

Spoločnosť Google len pred pár dňami predstavila novú verziu systému Android P Developer Preview. Prostredie pripravovaného systému Android prešlo niekoľkými grafickými zmenami. Práve tieto zmeny môžete mať aktuálne aj na prakticky akomkoľvek zariadení, ktoré obsahuje systém Android Oreo.

Náš tip
Google predstavuje Android P Developer Preview. Nexus 5X a 6P nebudú podporované

Android P Launcher

Pre získanie tohto alternatívneho prostredia pre váš Android smartfón je potrebné spraviť niekoľko jednoduchých krokov. Portál XDA-developers prináša .apk súbor, ktorý obsahuje práve nové prostredie, ktoré použila spoločnosť Google v rámci svojho Androidu P. Ako prvé je potrebné v nastaveniach povoliť možnosť inštalácie aplikácií z neznámych zdrojov. Toto prostredie totiž zatiaľ nenájdete voľne dostupné v Obchode Play.

APK súbor je možné stiahnuť na nasledujúcom odkaze!

Po stiahnutí APK súboru je potrebné spustiť inštaláciu a postupovať podľa pokynov na obrazovke. Inštalačný balíček je skutočne jednoduchý a tento úkon zvládne aj menej skúsený používateľ. Dôležitou informáciou je, že nové prostredie by nemalo byť nainštalované na obdobný Pixel Launcher z rovnakého zdroja.

Náš tip
Android P zrejme prinesie pokročilé blokovanie hovorov

Ak teda nemáte Android P Developer Preview, môžete získať alternatívne prostredie prostredníctvom tejto aplikácie z portálu XDA-developers. Bližšie informácie o inštalačnom súbore si môžete prezrieť na videu nižšie.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+