MojAndroid

Spoločnosť Google prináša novú verziu svojho operačného systému s názvom Android P. Táto verzia prichádza zatiaľ ako Developer Preview a tak k samotnému finálnemu predstaveniu má ešte ďaleko. Napriek tomu poznáme prvé vylepšenia v rámci systému. Rovnako tak unikla informácia, že nový systém už nebude podporovať zariadenia Nexus 5X, 6P a tablet Pixel C. Naopak, podpora bola potvrdené pre zariadenia Pixel, Pixel XL, Pixel 2 a Pixel 2 XL.

Náš tip
Google Lens je dostupný pre ďalšie zariadenia
Náš tip
Google Pixel: Používateľský zážitok nadovšetko | RECENZIA

Android P

Z noviniek prichádza podpora pomerne trendového výrezu na displeji. Nový systém s názvom Android P sa tak softvérovo prispôsobí tomuto hardvérovému prvku na vybraných zariadeniach. Nebude chýbať ani rozhranie API dostupné pre viaceré kamery spolu s podporou streamovania z viacerých kamier. Prichádza tiež funkcia Wi-Fi RTT, ktorá pomôže lepšie lokalizovať zariadenie v interiéri, presnosť polohy sa bude pohybovať na úrovni 1-2 metrov. Wi-Fi RTT na to bude využívať rôzne prístupové body Wi-Fi v okolí, avšak bez toho, aby sa k nim zariadenie pripojilo.

Nebudú chýbať vylepšenia po stránke bezpečnosti. Tie prídu v podobe dokonalejšej integrácie autentifikácie pomocou čítačky odtlačkov prstov v rámci viacerých aplikácií. Takisto pozitívnym krokom je zamedzenie prístupu ku kamere, mikrofónu a údajom zo senzorov v prípade, že daná aplikácia nie je práve aktívna resp. využívaná. Vylepšenia upozornení na textové správy by mali následne zahŕňať viac informácií ako fotografie, prílohy, vybrané informácie o konverzácii či rýchle odpovede.

Náš tip
Google testuje nový dizajn pre vyhľadávanie
Náš tip
Google Pixel 2: Google to skrátka vie | VIDEOrecenzia

Google ponúka viac informácií ohľadom systému Android P Developer Preview na nasledujúcom odkaze. K predstaveniu finálnej verzie systému by malo dôjsť približne v priebehu tretieho kvartálu roka 2018. Tešíte sa na nový systém Android P? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+