MojAndroid

Asi každým používaný nástroj Vyhľadávanie od spoločnosti Google prejde v najbližších mesiacoch úpravami dizajnu. Zdá sa, že spoločnosť Google momentálne experimentuje so vzhľadom svojho vyhľadávacieho nástroja, ako si všimli niektorí bystrozrakí používatelia siete Reddit.

Na screenshotoch je možné porovnať starý dizajn s vylepšenou verziou.

Na rozdiel od predchádzajúcej verzie má nový formát viac definovaných okrajov a zdôrazňuje starší “card-box” dizajn. Zostáva však nejasné, aké rozsiahle je testovanie nového dizajnu, pretože väčšina používateľov vidí stále ten pôvodný.

Návrat do histórie

Konkrétne do roku 2014, keď Google postupne aktualizoval a “skrášľoval” svoje aplikácie pomocou Material Design (dizajnový jazyk spoločnosti Google, pozn. red.). Začali s vylepšením Search a napokon priniesli estetiku aj na YouTube či Chrome.

Pre spoločnosť Google je obvyklé, že vylepšuje svoje návrhy. V minulom roku internetový gigant aktualizoval svoje usmernenia týkajúce sa používania jazyka Material Design, čím umožnil rôznym kreatívcom spracovať najlepšiu farebnú tému pre svoje produkty. Tiež vydal praktický farebný nástroj, ktorý pomáha bez námahy esteticky spájať rôzne farebné vzory.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+