MojAndroid

Zdá sa, že Google tento rok s vydávaním nových Androidov nekončí. Po tom, čo pred niekoľkými dňami uvoľnil finálnu verziu Androidu 7.0 Nougat, ktorá sa postupne dostáva na Nexus smartfóny, sa totižto objavujú informácie o jeho nástupcovi. Ten by však na naše prekvapenie mal byť k dispozícii už o niekoľko týždňov. Stať sa tak má koncom septembra na rovnakom podujatí, na ktorom Google predstaví aj nové Nexusy.

Náš tip
Ako si nainštalovať finálny Android 7.0 Nougat | NÁVOD

nexus-sailfish-color-

O existencii novšieho Androidu informoval Nate Benis, developer, ktorý je na XDA fóre známy pre projekt Pure Nexus. Ten má prístup k informáciám o tom, prečo s finálnym Androidom 7.0 neboli predstavené žiadne Nexusy a prečo v ňom chýbali niektoré očakávané funkcie. Má to byť z toho dôvodu, že Google si ich uvedenie necháva na neskôr, teda na predstavenie nových Nexusov, ktoré má svetu ukázať koncom septembra.

Benis už údajne má prístup k novšej developerskej verzii, ktorá sa líši od finálneho Androidu 7.0 a nesie označenie Android N MR1. Zatiaľ však neprezradil, čo nové prinesie, pravdepodobne sa ale dočkáme správcu navigačných tlačidiel, nového Nexus Launcheru, ale aj ďalších noviniek. Zariadenia s Androidom 7.1 sa už dokonca objavujú v štatistikách vývojárov niektorých aplikácií – viď. screenshot nižšie.

android71

Správy o novom developer builde samozrejme nie sú úplne prekvapujúce. Google s uvedením Androidu 7.0 informoval, že bude pokračovať s developerskými aktualizáciami – tzv. Maintainance releases, teda s akýmisi “údržbovými aktualizáciami”. Je preto otázne, čo vlastne Android 7.1 prinesie a či bude skutočne niesť takéto označenie.

Náš tip
Google pokračuje s Developer Preview aktualizáciami aj po vydaní finálneho Androidu 7.0

Zdroj: androidcommunity

25.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+