MojAndroid

Včera Google oficiálne predstavil finálnu verziu Androidu 7.0 Nougat. Ak ste majiteľom Nexus zariadenia, tak si ju už dnes môžete nainštalovať na svoj smartfón. Okrem nového Androidu ale Google zverejnil aj ďalšie novinky – naďalej bude pokračovať v Android Beta Programe a bude vydávať Developer Preview verzie systému. Vývojári sa tak k novej (minoritnej) verzii Androidu dostanú skôr ako bežní používatelia.

Android Nougat

Náš tip
Finálny Android 7.0 je tu! Už od dnes bude dostupný na Nexusy

Očakáva sa, že Google bude zverejňovať DP verzie Androidu štvrťročne. Nebude ich volať Developer Preview aktualizáciami, ale Maintainance release, teda akési “údržbové aktualizácie”. Prvú takúto aktualizáciu by mali dostať účastníci Android Beta Programu už túto jeseň, zatiaľ nevieme, či vo forme OTA aktualizácie alebo ako flashovateľný súbor. Tento typ aktualizácií by mal odstraňovať známe nedostatky, dizajnové bugy a menšie chyby systému. Už o pár týždňov sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme aktualizácie, ktorá opraví čerstvo vydaný Android 7.0 Nougat a jeho nedostatky.

Zdroj: AndroidDevelopersBlog

23.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+