MojAndroid

O pripravovaných Nexus smartfónoch z dielne HTC sme vám už písali a na internete je už pomerne veľké množstvo informácií, ktoré napovedajú, čo tieto zariadenia ponúknu. Doteraz to však boli viacmenej dohady podložené niekoľkými faktami, čo sa ale mení. HTC podalo oficiálnu žiadosť o certifikáciu dvoch nových smartfónov, ktorých manuály budú dostupné na webe support.google.com/nexus a s najväčšou pravdepodobnosťou tak ide o nové Nexusy.

fcc-htc-nexusy-1 fcc-htc-nexusy-2

Žiadosť o FCC certifikáciu na amerických úradoch obsahuje aj zmienku o podpore pre Wi-FI 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth LE a NFC. Okrem toho ale HTC nezverejnilo žiadne informácie o ďalších parametroch. Predpokladáme však, že menší smartfón s kódovým označením Sailfish príde na trh s 5-palcovým Full HD displejom a väčší Marlin príde s 5,5″ QHD jednotkou. Obe zariadenia by mohli byť predstavené už budúci mesiac. Po internete už kolujú aj prvé uniknuté fotografie toho, ako nové Nexusy vyzerajú.

Zdroj: TheVerge

16.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+