MojAndroid

Jednou z hlavných noviniek systému Android 12 bola možnosť prispôsobiť si farebnú paletu používateľského rozhrania podľa aktuálnej tapety. Táto funkcia však pri vydaní najnovšej verzie Androidu bola dostupná exkluzívne pre Google Pixely. Do smartfónov ostatných výrobcov sa mala dostať až neskôr, pri vydaní verzie Android 12L alebo Android 12.1. No podľa portálu XDA-Developers Google mení stratégiu a rozhodol sa výrobcom dynamické témy sprístupniť už teraz.

Dynamické témy pre každého

Novinky sa už čoskoro dočkajú používatelia zariadení značky Samsung, OnePlus, OPPO, Vivo, realme či Xiaomi. Technologický gigant ako príklad uviedol modely zo série Galaxy S22 alebo smartfóny OnePlus 9 Pro, OPPO Find X3 Pro, iQOO 7 Legend a Xiaomi Mi 11.

Material You - Monet témy na zariadeniach iných výrobcov
Monet témy na zariadeniach iných výrobcov | Zdroj: XDA-Developers.com

Samsung však na Google nečakal a v nadstavbe One UI 4.0 sa rozhodol prispôsobovanie farieb implementovať skôr a po svojom. Je možné, že ostatní výrobcovia by ho nasledovali, no Google chce, aby novinka fungovala na všetkých zariadeniach na rovnakom základe. Taktiež požaduje, aby vytvorené dynamické témy spĺňali určité kritériá (napríklad počet farieb, ktoré vygenerujú). Táto konzistentnosť používateľom zabezpečí lepší lepší zážitok z používania operačného systému a vývojárov aplikácií oslobodí od zbytočných starostí.

Zatiaľ nie je známe, kedy presne uvidíme prvé výsledky spolupráce Google a výrobcov na implementovaní Monet tém. Portál Android Police však spomína dátum 14. marca. Od tohto dňa budú musieť nadstavby Androidu podporovať prispôsobovanie farieb aspoň do určitej miery, inak nebudú schválené.

Náš tip
Android prichádza s ďalším systémom. Aké novinky očakávame?
12.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+